Pomożemy wam pomagać

Opublikowano: 30.01.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 598

Rząd Brazylii zaoferował innym krajom współpracę we wdrażaniu jego „strategii wychodzenia z biedy”. W ciągu ostatniej dekady pozwoliła 40 milionom Brazylijczyków na przejście do klasy średniej, a 28 milionów wyrwała z ubóstwa.

Jak informuje PAP, Tereza Campello, brazylijska Minister ds. Rozwoju Społecznego i Walki z Ubóstwem, wystosowała taką propozycję w Porto Alegre na Światowym Forum Społecznym, obradującym jako alternatywa wobec Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Minister Campello scharakteryzowała brazylijską strategię jako „działanie rządu i współpracujących z nim przedsiębiorców na rzecz przezwyciężenia nędzy poprzez włączanie najuboższych do uczestniczenia w konsumpcji, to jest w rynku”.

Efektem tej polityki jest wydobycie z ubóstwa 28 milionów Brazylijczyków oraz sprawienie, że kolejne 40 milionów osób ubogich zasiliło szeregi klasy średniej. Osiągnięto to w zaledwie 10 lat. Minister Campello wyjaśniała mechanizmy tej polityki: „Jej podstawy to rewaloryzacja płacy minimalnej, stosowanie na dużą skalę polityki udzielania tanich kredytów i mikrokredytów, większe wsparcie dla rodzinnych gospodarstw rolnych, wspieranie i promocja kooperatyw produkcyjnych, i to zarówno na wsi, jak i w mieście”.

Zdjęcie: Jairo
Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. rayX 30.01.2012 13:23

    “…stosowanie na dużą skalę polityki udzielania tanich kredytów i mikrokredytów,…” – i tak nowi konsumenci zasila nasze kasy.

  2. Marekdt 30.01.2012 15:24

    A gdzie mowa o rabunkowej gospodarce surowcowej/leśnej ?
    Kosztem czego te bogactwo ?

  3. Janusz Korczynski 30.01.2012 15:33

    Do Brazylii można się w wielu punktach doczepić. Pamiętać należy, że tą rabunkową politykę prowadzą wielkie zagraniczne firmy w dużej mierze, które bogactwa w kraju nie zostawiają, a wypompowują za granicę. Ameryka Południowa przeżywa ostatnio bardzo prospołeczną politykę, którą rozpoczął Chavez. W Brazylii podniesiono dwukrotnie płacę minimalną, a bezrobocie spadło, powodując dodatkowo wyjście z ubóstwa wielu ludzi. Oby tak dalej! Niech jeszcze zmienią politykę chroniąc tamtejsze lasy i dziewicze tereny.

  4. Il 30.01.2012 17:15

    najlepszą pomocą zaprzestanie wyzysku.

  5. 8pasanger 31.01.2012 02:29

    Patrzcie patrzcie bezrobocie spadło po tym jak dwukrotnie podnieśli płacę minimalną.Przecież ciągle słyszę ,,liberalną”śpiewkę ,że podniesienie płacy minimalnej oznacza wzrost bezrobocia.Może i w Polsce warto spróbować-jakoś płace realne ciągle w Polsce spadają a płaca minimalna jest duszona jak tylko się da-jak też nie obowiązuje przy umowach cywilno-prawnych.A bezrobocie rośnie i rośnie jak w Irlandii może jeszcze dogonimy ten kraj ……..we wskaźnikach bezrobocia.

    Może jednak to Keynes ma rację (a podniesienie płacy minimalnej skutkuje wzrostem popytu co napędza gospodarkę)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.