Polska szykuje się na „atak Putina w Izraelu”?

Opublikowano: 21.01.2020 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1437

Prezydent Andrzej Duda na antenie izraelskiej telewizji odniósł się do wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, w których ten sugeruje, że Polska ponosi współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Poruszył także kwestię organizacji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu w Izraelu.

Prezydent Duda zapytany, czy wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, w których ten sugeruje, że Polska ponosi współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej, odpowiedział, że to kłamstwo. „Jeżeli chodzi o tamte fakty, jeżeli chodzi o rozpoczęcie II wojny światowej, niestety, przykro mi to powiedzieć, ale prezydent Putin świadomie, z całą pewnością, rozpowszechnia kłamstwa historyczne i oczywiście ma w tym cel, ponieważ próbuje w ten sposób wymazać odpowiedzialność Rosji stalinowskiej za rozpoczęcie II wojny światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami. Wyobrażam sobie, że się dziś tego wstydzi” – stwierdził prezydent.

Na pytanie, czy obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu powinny odbywać się w Izraelu, prezydent Duda odpowiedział, że obchody te powinny odbywać się na terenie niemieckiego obozu Auschwitz-Birkeanu, gdyż „jest to najważniejsze miejsce, gdzie pamięć ofiar holocaustu powinna być czczona i powinna być upamiętniana”. „Dlatego też w tym roku, w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu, te uroczystości międzynarodowe, zresztą też z udziałem pana prezydenta Izraela – prezydenta Riwlina – będą się odbywały na terenie obozu Auschwitz-Birkenau” – wskazał.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się także do słów szefa izraelskiego MSZ Israela Katza o tym, że „Polacy kolaborowali z nazistami”. Jak stwierdził, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek”. „Są przedstawiciele społeczności żydowskiej, którzy urodzili się na terenie Polski przed II wojną światową, którzy przeżyli holocaust i którzy uważają, że Polacy i Polska powinni zostać przeproszeni za te słowa, które wypowiedział pan minister Katz. Ja rozmawiałem z takimi osobami, czy to tutaj w Warszawie, kiedy odwiedzają Polskę, czy chociażby w Nowym Jorku, i takie głosy padają. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że były to słowa w największym stopniu krzywdzące dla nas, Polaków, i dla naszego kraju” – podkreślił Duda.

Tymczasem, jak informuje RMF FM, Polska rozpoczyna kampanię, której głównym celem ma być „pokazanie polskiej wersji wydarzeń historycznych. Dodano, że w Kancelarii Prezydenta powstanie sztab kryzysowy, a wszystko to tuż przed Światowym Forum Pamięci Holokaustu. RMF FM podało informację, że polski rząd pełną parą przygotowuje się do wystąpienia prezydenta Rosji Władimira Putina na Światowym Forum Pamięci Holokaustu w Jerozolimie. Polskie władze spodziewają się, że rosyjski lider może „po raz kolejny oczernić Polskę o współudział w zagładzie Żydów”. Przypomnijmy, że podczas Forum głos mają zabrać m. in. prezydent Niemiec, Francji i właśnie Rosji. To właśnie w związku z jego wystąpieniem Polska ma największe obawy. Jak pisze RMF FM oprócz sztabu kryzysowego w najbliższym czasie ma pojawić się seria artykułów w izraelskiej i amerykańskiej prasie, które „mają pokazywać polską wersję wydarzeń historycznych”.

O potrzebie obrony przed ewentualnymi „atakami Rosji” powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy” premier Mateusz Morawiecki. Polityk podkreślił, że Polska dopiero rozpoczyna walkę z antypolonizmem i „poprzez zdecydowaną walkę o prawdę za granicą można doprowadzić do ogromnej poprawy postrzegania prawdy historycznej”.

W wywiadzie dla tygodnika, którego fragmenty przytacza PAP, premier mówił o polskiej walce o prawdę historyczną na arenie międzynarodowej. Morawiecki był m in. pytany o polsko-izraelskie porozumienie sprzed kilkunastu miesięcy, w kórym jest mowa o tym, że oba państwa będą walczyły z przejawami antypolonizmu oraz o zbliżających się uroczystościach w Jerozolimie, na które nie pojedzie prezydent Duda. „Antypolonizm pojawił się w tym oświadczeniu po raz pierwszy, więc czeka nas kilka lat trudnej pracy, bo z antysemityzmem walczymy od kilkudziesięciu laty na całym świecie. Z antypolonizmem dopiero zaczynamy walczyć, ale głos prezydenta Steinmeiera 1 września, głos kanclerz Merkel 6 grudnia, podkreślających winę niemiecką i zbrodnie niemiecką w tak jednoznaczny sposób, był jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia” – powiedział premier Morawiecki.

Premier podkreślił także, nawiązując do nieobecności prezydenta Dudy w Jerozolimie, że podejście do historii nie powinno dzielić Polski i Izraela. „Polityka i podejście do historii nie powinny dzielić nas i Izraela. Oba narody padły ofiarą tych samych zbrodniarzy. Głównie niemieckich zbrodniarzy, ale również sowieckich, komunistycznych, czego w dużej mierze doświadczyli Polacy. Łączą nas wspólna historia i wspólne cierpienia” – powiedział premier.

Mówiąc o polskiej walce o prawdę historyczną premier zaznaczył, że nie jest ona łatwa i nie przyniesie szybkich rezultatów, ponieważ „zmiany w świadomości narodów, państw, przedstawienie własnej prawdy historycznej po 60 czy 70 latach gwałtu na polskiej duszy, zakłamywania historii i przedstawiania jej w sposób niezgodny z polską racją stanu nie dzieją się z dnia na dzień”.

W rozmowie z gazetą polityk mówił także o tym, dlaczego jego zdaniem na Światowym Forum Pamięci Holokaustu, które zostało zorganizowane z okazji 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, głos zabierze prezydent Putin, a nie prezydent Duda. Według Morawieckiego, „być może dlatego, że organizatorem i sponsorem tej imprezy jest jeden z głównych współpracowników Władimira Putina, któremu nie udało się przejąć kontroli nad jedną z głównych polskich spółek – polskimi Azotami?”. Morawiecki zaznaczył jednak, że są to jedynie domniemania. „Pan prezydent, mając do czynienia z jawnym lekceważeniem i takim podejściem podjął decyzję, że nie może tam pojechać i milczeć w obecności prezydenta Putina, który będzie rzucał kalumnie, jak to robił w ostatnich tygodniach, próbując zmienić historię według aktualnych interesów Kremla. Mamy słuchać kłamstw, kiedy nie możemy powiedzieć prawdy? Nie. To już minęło” – powiedział Morawiecki.

Podkreślił też, że Polska spodziewa się „kolejnych ataków” ze strony Rosji. „Musimy być na nie przygotowani. I jesteśmy. W momencie, kiedy pogarsza się sytuacja społeczna w Rosji, tak jak się dzieje teraz, gdy maleje poparcie dla władzy, co koresponduje z kłopotami na arenie międzynarodowej i ze zmianą całego rządu w Rosji, szuka się wroga zewnętrznego, by skupić społeczeństwo wokół wyrazistego celu” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda ogłosił, że nie pojedzie do Jerozolimy na Światowe Forum Holokaustu, ponieważ organizator – Yad Vashem – nie przewidział w programie jego wystąpienia. Zdecydowano, że wystąpią przedstawiciele tzw. wielkiej czwórki, m in. prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydent Niemiec, wystąpienia polskiego prezydenta nie przewidziano. Andrzej Duda wyjaśnił, że nie widzi powodu, dlaczego przedstawiciele innych państw, jak Rosja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone będą mieli możliwość publicznego wystąpienia na takim wydarzeniu, a Polska nie. „Brak wystąpienia to godzenie w interesy Polski i Polaków oraz pamięć osób, które ratowały Żydów. Jest to zakłamywanie prawdy historycznej. Nie widzę powodu, dla którego miałby wystąpić prezydent Niemiec, Rosji, Francji w takim miejscu, z takiej okazji (…), a nie mógłby się wypowiedzieć prezydent Polski” – oświadczył Duda.

Forum ma rozpocząć się 23 stycznia w instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Jakież to śmieszne a zarazem żałosne! Na tą sytuacje trzeba było być gotowym od początku poprzedniej kadencji, zamiast wydawać bezmyślnie pieniądze na fundację narodową, uginać się przed żydami i amerykanami i unią ewropejsiastą trzeba było stanowczo bronić kraju i się organizować. Teraz to tylko może być ustawka pod kampanię wyborczą. Powiedzą walczyliśmy jak lwy ale wiecie się nie udało, i prezio ma następną kadęcję na szkalowanie polaków, wyzywanie ich matek od ku..ew, bo jak inaczej rozumieć słowa Dudy o tym że każdy polak nei może być na 100% pewny czy nie jest w jakiejś części żydem. Patologia na kółkach!!

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

ps Sam obóz należałoby zniszczyć i inne które pozostały, szkodzą one wizerunkowi Polski, niemcy i francuzi w miejsce takich obozów stawiają centra handlowe albo dworce.

Husar
Użytkownik
Husar

Polacy nie rozumieją, że przeciw nim prowadzona jest wojna hybrydowa.
Wszyscy kojarzą czym są “zielone ludziki” to właśnie tymi zielonymi ludzikami w Polce są partie polityczne i politycy. To już jest level hard wojny hybrydowej.
Polacy myślą i rozpatrują sytuację z punktu widzenia Polski i Polskiego narodu, tylko że politycy w Polsce to właśnie v kolumny obcych państw – ludów mający za zadanie prowadzić z nami wojnę hybrydową.
Trzeba tak robić z tego względu, że:
– zminimalizować liczbę powstań kolonizowanego narodu
– nie można ubić całego narodu, bo kto będzie niewolnikami i tanią siłą roboczą
– nie można ubić całego narodu bo kto będzie zasobem ludzkim
– tylko w czasie pokoju obcy kolonizatorzy są w stanie się bogacić i czerpać przyjemności z wyzysku.

“Andrzej Duda wyjaśnił, że nie widzi powodu, dlaczego przedstawiciele innych państw, jak Rosja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone będą mieli możliwość publicznego wystąpienia na takim wydarzeniu, a Polska nie.”

Lech, Czech i Rus
Polska jako RP – Lechistan straciła swoją suwerenność i wolność wraz z rozbiorami RP.
Ruś przegrała swoją wolność i suwerenność w wojnie o Ruś wraz z RP przeciw państwom kolonialnymi w 1612 r Anglia Francja, Niemcy i Żydzi – bez państwowcy – prowadzący wojny hybrydowe poza umownymi zasadami państw.

Niemcy, Watykan, Anglia, Francja i Żydzi zadrżeli ze strachu i po gaciach polało się z zimnym potem przerażenia na sytuację gdy RP była bliska w 1610 połączenia z Rusią (Bojarzy Ruscy wraz z Lachami RP próbowali obalić tworzące się państwo kolonialne na ich ziemiach pompowane przez elity zachodu na ziemiach Rusi tzw ks. Moskiewskie).

W 1612 r w wyniku wojny hybrydowej przegraliśmy walkę o Ruś wraz z Rusami.

Następnie powalono ostatni bastion słowiański czyli państwo na zasadach ustroju i prawie kultury słowiańskiej RP PoLahów – rozbiory RP.

Powstał pakt świętego przymierza o działaniu przeciw odrodzeniu się narodu polskiego – Lahów i RP. Pakt ten realizowny jest przez państwa europy zach ( co obserwujmy np przez pryzmat UE), a takze koloni niemiecko, francuskiej, angielsko żydowskiej – Rosji ( które stronnictwo przejmie władzę tak wieje stamtąd po 1612 r).

Także Duda niech się nie dziwi.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@Husar
No tak z ciekawości. Przecież potrzeba dekad, jak nie wieku, lub więcej, by ten kraj odbudować. Kraj rozkradany przez wieki, po rozbiorach, potopie, odbudowie, kolejnej wojnie i zaborze. A bogate państwa w tym czasie i tak się rozwiną o wiele szybciej. Więc czego mogą się obawiać ze strony państwa, które jest cieniem samego siebie, podobnie jak Grecja czy Egipt?? I tak jesteśmy tanią siłą roboczą i też się to prędko nie zmieni.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Wolfman – Wzrosnąć w potęgę można bardzo szybko (przykład III Rzeszy chociażby) a żeby mówić o dekadach i wiekach to najpierw trzeba być niepodległym. Co niby przez te czekaj tatka latka mamy robić siedzieć cicho tak? Zdychać jak szczury od trutki? Najpierw należy ZBROJNIE bo inaczej się nie da wywalczyć niepodległość bo wróg faktycznie jest wewnątrz i dopiero zacząć wydobywać zasoby. Tu zaraz usłyszymy te same slogany, że rewolucja pożera swe dzieci, że to niedobra jest, że zasobów nie umiemy itd itp. Bzdury, banialuki i duraczenie czy też usypianie. Walczyć można na różne sposoby zbrojnie np bez jednego wystrzału. Walczyć o świadomość narodu budząc w nim potrzebę posiadania podmiotowości, którą gwarantuje broń w domu. Można się pokusić o zaplanowanie odzyskania niepodległości ale nie da się tego zrobić nie dbając o podstawy. Trzeba nazwać rzeczy i ludzi po imieniu to po pierwsze. Wprowadzić odnośnie tego akty prawne i wpisać to do podręczników, ryć to na tablicach i pomnikach układać o tym piosenki z chwytliwą melodią itd. Patriotyzm jako przedmiot nauczania w szkole. 20 lat w zupełności wystarczy.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@adambiernacki

To są ślepe idee i nic na świecie nie zmienią. Raczej uczyć piosenek, że świat bez polityków z dużą władzą i miliarderów byłby lepszy. Ludzie z całego świata nie będą sobie skakać do oczu jak im nikt prał mózgów nie będzie.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Ślepymi ideami to są komunizmy i bolszewizmy jakieś utopijne kompletnie kosmopolityzmy prowadzące jedynie do anarchii i rządów złodziei. Naród i patriotyzm to normalność. Aberracją jest wszystko inne.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@adambiernacki

Patrząc na to co piszesz i inni podobni to zaczynam wierzyć, że ktoś podzielił ludzi na kolory skóry i języki. Tak by darli sobie pasy na skórze z powodu odmienności, a nie jednoczyli się by coś naprawdę sensownego tworzyć na tym świecie.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

@Wolfman

Zauważyłeś dzieło Boga?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ