Polska przyjmie 1000 amerykańskich żołnierzy

Opublikowano: 20.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Stany Zjednoczone w kwietniu wyślą do Polski około tysiąca wojskowych, pisze magazyn Spiegel.

Jak poinformował sztab główny wojsk lądowych USA w Europie, który znajduje się w niemieckim mieście Wiesbaden (kraj związkowy Hesja), już pod koniec marca do Polski wyjadą samochody z amerykańskimi żołnierzami, którzy zostaną rozmieszczeni w Orzyszu w północno-wschodniej części kraju.

Na zeszłorocznym szczycie w Warszawie Sojusz Północnoatlantycki podjął decyzję, aby rozmieścić na Łotwie, Litwie, w Estonii i Polsce międzynarodowe bataliony na zasadzie rotacji. Wtedy również postanowiono, że podstawą kontyngentu batalionu stacjonującego na Łotwie będzie stanowić Kanada, na Litwie — Niemcy, w Estonii — Wielka Brytania, a w Polsce — USA.

Minister obrony Polski Antoni Macierewicz powiedział, że w ramach realizacji postanowień szczytu NATO i porozumienia z Waszyngtonem do kraju przybędzie ponad sześć tysięcy żołnierzy Sojuszu i USA.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Moim skromnym zdaniem ok. 500 polskich rodzin powinno przyjąć pod swój dach po ok. 2 żołnierzy amerykańskich. Mogą to być nawet pary koedukacyjne nawet.
Skoro parafie przyjmują uchodźców arabskich… nie bójmy się obecności w naszych domach “obrońców naszych granic” przed tymiż Arabami i “ruskimi”.
Polskie markietanki też mile widziane w pobliżu sadowisk “Jankesów”…
Ale jaja!!!!!!!!!!!

P.S. Jeden warunek. Po jednej takiej parze pod swój dach powinni bezwarunkowo przyjąć Naczelnik Państwa J.K. i jego “praworęczni”, czyli A.M. i M.B. oraz spodziewany sekcesor-pogrobowiec, czyli J.B.
Bo nie ma tego owego… Jak wszyscy to wszyscy!