Polska ponownie przeliczy kwotę reparacji od Niemiec

Opublikowano: 11.10.2018 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3612

Polska przeliczy na nowo straty wojenne podczas II wojny światowej, by zgłosić do Niemiec roszczenia reparacyjne – powiedział w radiu RMF FM Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. reparacji.

„Trwają prace nad raportem o stratach wojennych. Ja mogę tylko powiedzieć, że raport, który powstał po wojnie w 1947 roku szacował nasze straty na prawie 50 milionów dolarów ówczesnych. Jeśli dziś byśmy tę kwotę zwaloryzowali, to wychodzi nam kwota ok. 850 mld dolarów, ale to są straty, które wynikają ze starego raportu o stratach wojennych” — powiedział Mularczyk. „My dzisiaj musimy przyjąć nowe metody liczenia” — dodał.

Jednocześnie przewodniczący parlamentarnego zespołu powiedział, że w kwestii reparacji dla Polski „Niemcy od ponad 70 lat przyjęli taktykę chowania głowy w piasek”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. lboo 11.10.2018 11:11
  2. net 11.10.2018 19:10

    A co z prywatnymi pozwami cywilnymi poszkodowanych rodzin za ludobójstwo, które nie ulega przedawnieniu ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.