Polska nie przekaże Ukrainie myśliwców F-16

Opublikowano: 01.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2967

Polskie Siły Powietrzne nie przekażą władzom Ukrainy swoich odrzutowców myśliwskich F-16, mimo oświadczeń strony ukraińskiej na ten temat — poinformował we wtorek 31 stycznia we wpisie na „Twitterze” sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

„Nie ma tematu przekazania polskich F-16” — napisał Skurkiewicz komentując wcześniejsze oświadczenie szefa kancelarii Zieleńskiego, który poinformował o skutecznej pracy nad przekazaniem Ukrainie tych samolotów.

Przypominamy, że Polska dysponuje 48 myśliwcami F-16 w wersji C/D Block 52+ Advanced. Ukraina natomiast zażądała od państw zachodnich «co najmniej 200 takich myśliwców». Jednak prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie zamierza dostarczać tych myśliwców Ukrainie.

Wcześniej Andriej Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy, na swoim kanale w serwisie „Telegram” napisał, że w sprawie myśliwców F-16 «trwają prace nad ich pozyskaniem». „Mamy pozytywne sygnały z Polski, która jest gotowa je [F-16] nam przekazać w porozumieniu z NATO” — oświadczył.

Zdjęcie: Wikimedia Commons
Źródło: pl.News-Front.info

29

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 01.02.2023 14:32

  Przekażą, przekażą… a potem mięcho pójdzie na rzeźnię na nie naszej wojnie…

 2. ite.ad.joseph 01.02.2023 14:59

  telenowela wojenna…

 3. rzbogdan 01.02.2023 19:30

  No cóż wybory blisko do nich można się przygotować ale ten motłoch może być nieobliczalny. Trza mówić to co chcą usłyszeć. Wypowiedzi Ziemkiewicza czy Sikorskiego nie są przypadkowe. Są wręcz idealnie do zbadania nastrojów społecznych.

 4. Fenix 02.02.2023 11:02

  Tak nie tak nie i ..uj ich wie ? Tragi farsa, atomowa wszystko pozamiata !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.