Polska chce opodatkować pracowników sezonowych

Opublikowano: 15.09.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 493

Polski rząd chce przyjąć do końca 2017 roku ustawę o opodatkowaniu pracowników sezonowych – poinformował szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który koordynuje prace nad projektem.

„Koordynuję prace nad nowym rozwiązaniem dotyczącym opodatkowania pracowników sezonowych. Sprawa dotyczy setek tysięcy ludzi. Celem jest to, by szczególnie rolnicy mogli legalnie zatrudniać takich pracowników, płacąc niewielki podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie” — wyjaśnił Kowalczyk.

Oczekuje się, że regulacje te będą obowiązywać już od przyszłego sezonu letniego.

Ponadto polskie władze chcą rozwiązać problem rejestracji pracowników z zagranicy, bo – jak podkreślił Kowalczyk – jest to ważne dla bezpieczeństwa państwa.

„Przy okazji rozwiązujemy problem rejestracji pracowników z zagranicy, co jest ważne również dla bezpieczeństwa państwa” – zaznaczył.

Jak dodał, Polska wydała ponad milion pozwoleń na wjazd. „Mamy statystki dot. wydanych zgód na wjazd — jest ich ponad milion. Nie wiemy natomiast, ile osób wjechało, ile pracuje”- powiedział Kowalczyk.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 16.09.2017 06:32

    No to minimum 300 milionów więcej do rozdania pomiędzy kolejne urzędy… Urząd Kontroli Pracy Tymczasowej, Urząd Rejestrowania Pracowników Tymczasowych i pewnie jeszcze kilka innych, Biuro Rejestracji Zagranicznych Pracowników Tymczasowych, Biuro Kontroli Warunków Pracy Pracowników Tymczasowych. Tyle przyszło mi na początku do głowy. Wierzę w kreatywność urzędników i na pewno tę listę będą w stanie wydłużyć. Bo (zgodnie z wytycznymi EU) trzeba brnąć cały czas w zrównoważony rozwój (urzędów) i kreować nowe stanowiska pracy. Na pewni krewni się załapią na nowe stanowiska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.