ETS2 uderzy w finanse wszystkich Polaków

Opublikowano: 14.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3962

Unia Europejska rozszerza system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, czyli po prostu wprowadza nowe podatki. Konfederacja nie ma wątpliwości, że ETS2 uderzy w finanse wszystkich Polaków. System określa jako następstwo „pseudo-eko, klimatycznej ideologii”.

System ETS2 niebawem ma zacząć obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zobowiązało się, że już w czerwcu br. roku przedstawi projekt, który będzie implementował dyrektywę unijną.

Podczas konferencji prasowej politycy Konfederacji przekazali najważniejsze następstwa nowych podatków. Średnio możemy płacić nawet 50 groszy więcej za litr diesla, cena węgla można wzrosnąć o 580 zł za tonę, a gazu ziemnego o 400 zł.

„To uderzenie w kieszenie Polaków. To uderzenie w naszą wolność. W nasze domy, w nasze samochody. Uderzenie w kwestie przemieszczania się, bo większość z nas będzie na pewno zastanawiało się nad tym, czy wykorzystywać swoje samochody w takim samym zakresie jak dotychczas” – przestrzega poseł Konfederacji Bartłomiej Pejo. „Konfederacja od samego początku nie zgadza się na te bzdurne, pseudoekologiczne, ideologiczne, ekoterrorystyczne zachowania Unii Europejskiej. (…) Unia Europejska powinna odczepić się od naszych polskich spraw. Nie powinna zajmować się kwestiami podatków. Powinniśmy żyć w wolnej Polsce i nie stosować tak bzdurnych przepisów, nakazów i zakazów Unii Europejskiej” – podkreślił przedstawiciel Nowej Nadziei.

Poseł Michał Wawer przypomniał, że podatki te przez UE zostały uchwalone już jakiś czas temu, a nad całą sprawą panowała „zmowa milczenia”. Zarówno przez PiS, jak i PO. – Milczały na ten temat media w zdecydowanej większości – dodał.

„Koszty tego nowego podatku ET 2 są gigantyczne! Są szacowane w tej chwili na 25 miliardów złotych rocznie, czyli podwajają obecne, już bardzo wysokie koszty unijnej polityki klimatycznej. Bo przypomnę, że oprócz ETS2, które będzie wchodziło teraz, mamy też od wielu lat ETS1, powiązany z przemysłem i energetyką, który kosztuje Polaków 30 miliardów złotych” – powiedział Wawer. Zaznaczył, że oba systemy to w sumie 55 miliardów złotych rocznie wyciągniętych z kieszeni Polaków. Oficjalnie pod pretekstem „walki ze zmianami klimatu”. „A warto pamiętać, że przecież oprócz wszystkich kosztów polityki klimatycznej ponosimy też chociażby koszty składki do Unii Europejskiej w wysokości 30 miliardów złotych” – dodał.

„To, co teraz wchodzi w życie, ten nowy podatek od ogrzewania, nowy podatek od poruszania się samochodem, wpędzi wielu Polaków w ubóstwo energetyczne” – nie ma wątpliwości przedstawiciel Ruchu Narodowego. „To, co Unia Europejska teraz chce zrobić tym nowym podatkiem, to postawić kolejne bariery dla Polaków w ich aspiracjach. W ich życiowych ambicjach, żeby podnosić swój poziom życia. Żeby mieć własne mieszkanie. Żeby mieć własny dom. Żeby mieć własny samochód. Wszystko to jest perspektywa, która dla wielu Polaków z każdym kolejnym unijnym podatkiem i programem się po prostu realnie oddala” – podsumował Wawer.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. emigrant001 14.04.2024 12:14

  Te informacje są znane już od wielu lat. Polacy jednak wolą dyskutować o aborcji, praworządności i co jest lepsze PIS czy PO:)
  Tymczasem unijni klakierzy przywiązują kolejne kamienie milowe do polskiej szyi na unijnym sznurze. Może zaczniecie to rozumieć jak nie starczy wam na ekologiczne rachunki:)

 2. Murphy 14.04.2024 16:00

  Im o to chodzi by nikt nic nie miał. Szwab w swoim Resecie od dawna to zapowiadał.

 3. Kazma 14.04.2024 18:01

  Żebyśmy nic nie mieli i żebyśmy byli szczęśliwi, i pewnie w końcu zostaniemy tak urobieni, że tego zapragniemy!

 4. Dobroca 14.04.2024 19:15

  Po namyśle zgadzam się z nowymi obciążeniami. Pod warunkiem, że nie dotkną one asymilowanych Ukraińców – byłoby to bardzo niesprawiedliwe, wszak to naród cierpiący, uciekający przez zajadłym wrogiem. Polaków zaś trzeba cisnąć, ile wlezie – tym szybciej oczyści się z nich nadwiślańskie ziemie. Anihilacja poprzez ustawioną (konsekwentnie podkręcaną) biedę i ubóstwo, to całkiem sprytny sposób, szczęśliwie nieznajdujący litości ani współczucia wśród rodaków.

 5. pikpok 14.04.2024 19:26

  A ktoś jak na złość uszkodził NS1 i NS2, terminal gazowy, a teraz rafinerie.
  https://wolnemedia.net/atak-na-rosyjski-terminal-nad-morzem-baltyckim/
  https://wolnemedia.net/cel-rosyjskie-rafinerie/
  Globalne pasożytdy i ich sługusy załatwiły europejczyków.

 6. rozrabiaka 14.04.2024 19:50

  Von der leyen wyraznie wskazała na kogo w europie głosować, kiedy komu system nie odpowiada – wymieniła partie pana mentzena, widocznie Polacy nie połknęli haczyka dając im jedynie 7 procent.
  Z 3 rzędu ładnie ci sejmowi wybrańcy gadają. W razie braku wojny dojdą z niezłym “kukizowym” wynikiem aby tak jak Kukiz, Palikot i co wcześniej “antysystemowego” było zgasnąć i zmarnować następne pokolenie.

 7. Katarzyna TG 14.04.2024 20:42

  Ten program będzie gwoździem (ostatnim) do trumny eurokołchozu, nawet nie trzeba będzie z niego wychodzić bo sam się rozleci.

 8. Stary Kulas 14.04.2024 21:23

  Widzę jeden błąd w artykule.
  Nie wiem skąd Autor wziął się pomysł, że ten podatek (jak i poprzedni) trafia do UE.
  Opłaty za CO trafiają do bliżej niesprecyzowanej organizacji międzynarodowej i de facto są podatkiem globalnym, tylko płaconym w różnej wysokości w różnych częściach świata. Taki podatek był jednym z kamieni milowych wprowadzania NWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.