Policjanci znęcali się psychicznie nad bezdomnymi!

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 9

Pomieszczenia Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju służyły jako izby tortur psychicznych. Funkcjonariusze wyłapywali osoby w kryzysie bezdomności, po czym robili im zdjęcia w upokarzających sytuacjach, a także wystawiali setki bezsensownych mandatów. Sprawą zajęło się biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na swoje ofiary „stróże prawa” wybierali osoby szczególnie ciężko doświadczone przez los. Na posterunek trafiali ludzie bezdomni, często również cierpiący na chorobę alkoholową. Policjanci wymyślali im przezwiska, zmuszali do pozowania m.in. podczas leżenia na zimnej podłodze. Efekty swoich sadystycznych seansów przesyłali sobie na komunikatorach.

„Sexi papi”, „Wygląda jak Mongoł” – to tylko niektóre z opisów zdjęć. „Zaprosiliście ją na grilla? Sylwek też się szykuje” – to komentarz pod fotografią bezdomnej kobiety w policyjnej toalecie.

O tym jak świetnie bawili się buscy policjanci dowiedzieliśmy się dzięki reporterce Radia ZET, która sprawę zbadała i opisała. Obecnie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Osoby, do których dotarła dziennikarska twierdzą, że policjanci nie tylko robili zdjęcia pijanym bezdomnym w sytuacjach intymnych, ale również im ubliżali i poniżali. O wszystkim wiedział dowódca komendy, który uczestniczył w konwersacji na jednym z komunikatorów.

Co więcej, zatrzymania bezdomnych służyły też windowaniu policyjnych statystyk. Mundurowi zatrzymywali w kółko te same osoby, celując w momenty, kiedy były szczególnie mocno pijane. W taki sposób niektórzy bezdomni zostali obarczeni nawet 200 mandatami, co wywołało zainteresowani kontroli skarbowej, jednak policyjna „góra” wyciszyła sprawę.

Karygodnymi praktykami zajmuje się już Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur, do akcji wkroczyła też Komenda Główna Policji, lecz są to działania pozorowane.

„W lipcu 2019 r. tutejsze Biuro przekazało do BSWP informacje nt. możliwego poniżającego traktowania osób bezdomnych zatrzymanych przez KPP w Busku-Zdroju oraz karania ich mandatami karnymi w celu poprawy statystyki policyjnej jednostki, pomimo że nie posiadają one majątku i możliwości zarobkowych, a egzekucja kary grzywny jest bezskuteczna. Czynności w tym zakresie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W związku z tym obecnie jedynie Prokuratura może udzielić ewentualnego komentarza w tej sprawie” – czytamy w oświadczeniu KGP.

Co zdołała ustalić prokuratura? Na razie wiadomo niewiele. „W każdym przypadku, kiedy mamy podejrzenie popełnienia przestępstwa, zawiadamiamy prokuraturę, żeby ona te sprawy wyjaśniła” – zapewnił w rozmowie z Radiem ZET mł. insp. Mariusz Ciarka z KGP. „Chcemy działać bezstronnie i obiektywnie, niezależna prokuratura prowadzi już w tej sprawie czynności. To oczywiste, że takie zachowanie jest niedopuszczalne w strukturach policyjnych” – dodał.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

Do policji celowo idą psychopaci, żeby znęcać się nad ludźmi bezkarnie.

polach
Użytkownik
polach

Część psów to takie chamy..że się w pale nie mieści ale są wśród nich też porządni ludzie szkoda tylko że garstka.Mnie za nic skuli prawie do krwi ręce z tyłu bo im powiedziałem ze konopie to żaden narkotyk to próbowali presje na mnie wywrzeć.Jak im mówię i co może mnie jeszcze pobijecie? to stwierdził jeden cwaniak ” od razu byś się poskarżył” tego się boją ale jak ich góra kryje to innych leją na komisariatach w najlepsze.
Ja z nimi grzecznie lecz stanowczo, wkurzają się strasznie jak im się powie “Pan jest moim pracownikiem nikim więcej” nie wolno się ich bać i mówić np “Panie władzo” itp bo to żadna władza tylko smerfy na posyłki …

Barney
Użytkownik
Barney

:)
podoba mi się zestawienie tych dwu artykułów:
https://wolnemedia.net/policjanci-chca-karac-za-niesluchanie-ich-polecen/
z tym powyżej.

Rozumiem, że to takie “łopatologiczne” zwrócenie uwagi, ale cóż… “dzieci” tu też wchodzą, niech się czegoś nauczą.

Odczytuje w tym zestawieniu sygnał o chęci zaostrzenia kontroli i pacyfikacji ludzi.
Poza tym to nie przejdzie. Żeby kogoś niepokoić trzeba mieć podstawę.

@polach: do Twojej wypowiedzi dodam coś:
oni b. nie lubią, gdy mówi się do nich “obywatelu policjancie” ;))

Czyżby słowo “obywatel” pochodziło od OBEY-watel a oni to wiedzą?
Fonetycznie, pasuje niepokojąco dobrze.

8pasanger
Użytkownik

To typowe zachowanie dla psubratów w mundurach. Generują więcej zagrożeń a niby mają nas chronić.Tylko kto nas ochroni przed nimi?Widzieliśmy przy sprawie Stachowiaka jak całkowicie patologiczni sadyści nie napotykają oporu kolegów w mundurach mimo rażenia prądem, które zakończyło się śmiercią.

Ryszard
Użytkownik

Policja w Polsce to zwykłe małe ludziki o zerowym kręgosłupie moralnym. Nadają się do wymierzania sprawiedliwości jak stolec do jedzenia. Mnie sami sprowokowali gdy siedziałem na ławce w parku i rozmawiałem z babcią z Anglii. Zaczęli mnie wyzywać od najgorszych bo miałem przy sobie zamkniętą flaszkę !!! Gdy się do nich sprułem to powalili mnie na ziemię popsikali 4 razy gazem twarz, włożyli do ust liście i skuli do krwi po czym zawlekli na izbę wytrzeźwień mimo że nie byłem prawie wcale pod wpływem i NIC NIE ZROBIŁEM !!! PIS przeznaczył teraz dodatkowe 6 mld złotych na policje. Pytam się w jakim celu ? Kamery i tak są już wszędzie. Niedługo będą je montować w WC-etach. A’propos kamer: miał je mieć każdy policjant żeby nie dochodziło do nadużyć. Pytam się gdzie one są ??? Nadchodzi NWO i te zera zostaną wykorzystane do pacyfikacji ludzi. Po to te pieniądze.

kufel10
Użytkownik
kufel10

Hmm to ja chyba w jakiejś innej Polsce żyję, bo zawsze trafiam na uprzejmych policjantów, zawsze się z nimi kulturalnie dogadam, można powiedzieć że spotkałem się z ich strony z wyrozumiałością a nawet otrzymałem pomoc lub też, jak by to można powiedzieć, “poszli mi na rękę”. To chyba zasada akcji i reakcji.