Policjanci wtargnęli do sądu żeby wylegitymować sędzinę

Opublikowano: 25.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 701

To nie ironiczna scena z filmu Patryka Vegi. To stało się naprawdę. Uzbrojeni mundurowi najechali we wtorek budynek poznańskiego Sądu Okręgowego, trzaskając drzwiami władowali się na salę rozpraw i zażądali okazania dokumentów przez sędzinę Beatę Woźniak.

Atmosfera walki z „kastą sędziowską” wyraźnie gęstnieje i przekłada się na działania funkcjonariuszy aparatu represji. Przekonała się o tym sędzina Beata Woźniak, która właśnie we wtorek wydała wyrok w sprawie alimentów. Obowiązek płacenia takiego świadczenia został nałożony na Marka M., kandydata Konfederacji do Sejmu z okręgu płockiego w ostatnich wyborach. Kiedy M. usłyszał przykry dla siebie wyrok, wpadł w furię.

„Pod koniec rozprawy, podczas której sąd ogłosił orzeczenie niekorzystne dla jednej ze stron, strona ta zaczęła odgrażać się, że czuje się znieważana i że wezwie policję. I rzeczywiście po pewnym czasie, kiedy trwała już zupełnie inna rozprawa, na salę nagle weszli policjanci. Sąd nakazał funkcjonariuszom opuszczenie sali. Policjanci poczekali do przerwy w rozprawie i wtedy wrócili na salę wraz z tym panem, który miał się poczuć znieważony” – podkreślił Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu

Jest to pierwszy przypadek po 1989 roku, kiedy na wezwanie oburzonego werdyktem obywatela, policja przyjeżdża z interwencją i zakłóca pracę sądu. Pojawia się również pytanie – dlaczego funkcjonariusze byli uzbrojeni?

„Policjanci sobie po prostu weszli, minęli bramki i razem z tym „zawiadamiającym” udali się pod salę rozpraw, próbowali wejść do środka, przeprowadzać jakieś „dziwaczne” czynności. Zwłaszcza, że nazwiska sędziów były im znane, bo są umieszczane na wokandzie – mogli je więc nawet z wokandy spisać, jeśli już chcieli jakąś interwencję przeprowadzać” – zauważa rzecznik.

„To było zachowanie świadczące o braku profesjonalizmu, zupełnie niezrozumiałe dla sądu. Podejmujemy działania aby to wyjaśnić. Będziemy żądać też od komendanta policji stanowczych działań wyjaśniających i wyciągnięcia – jeżeli jest taka potrzeba – stosownych konsekwencji wobec osób, które takie działania podejmowały” – dodał Aleksander Brzozowski.

Co na to dowództwo wielkopolskiej policji? Rzecznik Andrzej Borowiak przeprosił za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście chcieli wylegitymować sędzinę, która odmówiła okazania dowodu, powołując się na sędziowski immunitet – przyznał przedstawiciel policji.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. Radek 25.10.2019 12:10

    Czyli jak ktoś powie, że jest sędzią, to nie musi okazywać dokumentu? Fajne. Może spróbuję?
    Z drugiej trony fajnie móc wezwać policję aby sprawdziła, czy sędzia wydający wyrok jest prawdziwym sędzią. No bo niby skąd obywatel wie? Może ktoś się podszywa?

  2. Stanlley 25.10.2019 15:29

    Jaka atmosfera walki z kastą sędziowską – takie gadki to dla frajerów. Jest grupa sędziów, prokuratorów i syndyków – nietykalna, do zadań specjalnych – tacy nawet mogą zmysić konkretne placówki pocztowe do fałszowania i niedoręczania przesyłek :
    https://www.youtube.com/watch?v=IbhlaHHqipI

    list z datąodbioru wcześniejszą niż stępel z próby powtórnego doręczenia….

  3. polach 25.10.2019 19:05

    Extra a ja chce zobaczyć uprawnienia nadane przez Nas do sądzenia Nas:) gdzie są? na nie jakieś dowody że my Suweren daliśmy im na to mandat? niech mi to choć jeden sędzia udowodni? że ma legalne uprawnienia które można wykazać i że ten co im dał je też posiadał aby nadać sędziemu!? a jak tak to skąd? i kto mu je dał… itd..A ja wam mówię ich sądy to pic na wodę fotomontaż!

  4. andrzej86 25.10.2019 23:09

    Co za jazgot aż się miło czyta :). Niestety ale policjanci pewnie z przyzwyczajenia musieli ostro reagować bo bali się że rozochocony łagodną interwencja sędzia gwizdnie im 50 zł jak to niektórzy sędziowie mają w zwyczaju .
    Nie znam się na całej tej zadymie z sądownictwem ale uważam ,że po pierwsze sędziowie powinni być wybierani co 4 lata w głosowaniu publicznym . Po drugie sędziowie za kradzieże czy jazdę po pijaku powinni tracić mandaty . Powinni być karani ostrzej ponieważ mają dawać
    przykład. Sędzia który wydaje wyrok na podstawie swoich poglądów politycznych , agituje politycznie tez powinien tracić pracę .
    Niestety dzisiaj sędziowie raczej kojarzą się z jakąś grupą lub układem który za nic ma sprawiedliwość ,a kieruje się tylko swoimi interesami i chorymi wyobrażeniami świata .
    Mój tata został okradziony ( po raz kolejny ) przez starszą kobietę która wynajęła kilku
    złodziei i przyłapał ją na gorącym uczynku . Nie dość że nie zwróciła wszystkiego tylko
    część to jeszcze kazali mu zapłacić koszty sądowe ponieważ ona była biedna ( nie miała
    nic na siebie ). Kilka takich spraw i ludzie mają dość sądów a takie artykuły powodują
    śmiech.

  5. Kaczor3333 26.10.2019 10:18

    A co na to mój Idol. Zbynio(model) Ziobro?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.