Radykalnie rośnie liczba zarzutów dla policjantów

Opublikowano: 15.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1413

Policjanci usłyszeli w ubiegłym roku dokładnie 1652 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstwa. To radykalny wzrost w stosunku do lat poprzednich, gdy rocznie przedstawiano ich niewiele ponad 600. Najczęściej funkcjonariusze łamią prawo poprzez dopuszczanie się korupcji oraz niszczenie mienia i fałszowanie dokumentów.

Raport Biura Spraw Wewnętrznych Policji za ubiegły rok przeanalizowali dziennikarze „Rzeczpospolitej”. Gazeta pisze więc o odnotowaniu 1652 zarzutów, które usłyszało łącznie 318 mundurowych. W przypadku obu statystyk nastąpił znaczny wzrost – w ubiegłych latach odnotowywano około 600 przestępstw, z kolei rok temu popełniło ich 48 funkcjonariuszy mniej.

Spośród zarzutów najczęściej przewijają się przestępstwa „przeciwko działalności instytucji państwowych i samorządowych”, bo w takich sprawach łącznie postawiono 953 zarzuty. Pod wspomnianym pojęciem należy rozumieć głównie korupcję, płatną protekcję i nadużycie uprawnień w celu uzyskania określonych korzyści.

Na dalszych miejscach znalazły się niszczenie mienia, zachowania przeciwko wiarygodności dokumentów czy nadużycia na drogach. W tym ostatnim przypadku liczba stawianych zarzutów spadła w porównaniu do lat poprzednich.

Na podstawie: Rp.pl, Infosecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.