Policjanci połamała palce, a według sądu nic się nie stało

Opublikowano: 12.03.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1165

Podczas jednej z manifestacji Strajku Kobiet policja podczas interwencji skuła, powaliła na ziemię, przydusiła i połamała palce jednemu z uczestników.

Sytuacja miała miejsce 26 października na jednej z pierwszych demonstracji po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Podczas demonstracji w Lublinie, która polegała na blokadzie przejścia dla pieszych interweniowała policja.

Zaczęły się przepychanki z jednym z uczestników, którego po chwili policjanci powalili na ziemię i zaczęli podduszać. Całe zdarzenie zostało nagrane przez innych manifestujących. Film można zobaczyć TUTAJ. Poszkodowany został zatrzymany na komisariacie na 24 godziny, i mimo uszczerbku na zdrowiu dopiero po kilku godzinach został przewieziony na SOR, gdzie udzielono mu pomocy. Następnie poszkodowany udał się na obdukcję, która wykazała złamanie dwóch palców u ręki, siniaki i stłuczenia. Sprawa została zgłoszona do lubelskiego sądu, który miał rozpatrzeć, czy policja przekroczyła swoje kompetencje oraz czy doszło do nadużyć.

Na pierwszej rozprawie, na którą poszkodowany nie mógł się stawić, sąd zadecydował, że czynności policyjne były przeprowadzone bez zastrzeżeń.

Ofiara policyjnego ataku, 56-letni Ireneusz z Lublina postanowił się odwołać i zawalczyć o sprawiedliwość. Jak powiedział w rozmowie w Kurierem Lubelskim, czekają go dwie operacje, bo palce źle się zrosły i nadal nie doszedł do pełnej sprawności.

Poszkodowany postanowił odwołać się do wyroku sądu. „Nie robię z siebie wielkiej ofiary, ale obrażenia poniosłem. Chcę, żeby policjanci zostali za to pociągnięci do odpowiedzialności” – mówi Kurierowi Lubelskiemu.

Sprawa jest w toku. Podczas manifestacji związanych ze Strajkiem Kobiet, wielokrotnie dochodziło do konfrontacji z policją i agresywnych zachowań mundurowych, których efektem był uszczerbek na zdrowiu manifestantów.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Trzeba było strajkować pod domami polityków – przyłączyło by się tylu ludzi że i policji by przeszła ochota na agresję… a może i niektórzy by się przyłączyli?