Policjanci aresztowani ws. śmierci serbskiego polityka

Opublikowano: 12.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 688

Kosowska policja aresztowała dwóch policjantów z północnej Mitrovicy, którzy są podejrzani o manipulowaniem dowodami w sprawie zabójstwa Olivera Ivanovicia, polityka serbskiej mniejszości zastrzelonego pod siedzibą swojej partii przed niecałym miesiącem. Ponadto funkcjonariusze mieli przeprowadzić naloty na dwa inne miejsca, podczas których zabezpieczyli pistolet i dwa magazynki mogące zmieścić dziewięć kul.

Badający sprawę morderstwa kosowski prokurator Njazi Rexha poinformował media o aresztowaniu dwóch policjantów, pełniących służbę w północnej części Kosowskiej Mitrovicy, a więc miasta podzielonego pomiędzy Serbów i Albańczyków. Obaj funkcjonariusze są oskarżeni o manipulowanie dowodami w miejscu zabójstwa, ponieważ nie zachowywali się oni zgodnie z procedurami i nie dopełnili swoich obowiązków w odpowiednim stopniu.

Ponadto kosowska policja nie tylko aresztowała dwóch policjantów, ale dodatkowo weszła do dwóch innych miejsc, w których zabezpieczyła pistolet oraz dwa magazynki mieszczące po dziewięć nabojów. Znaleziona broń ma być wykorzystana w dalszym postępowaniu karnym, natomiast zatrzymani funkcjonariusze spędzą w areszcie co najmniej 48 godzin.

Oliver Ivanović został zastrzelony pod siedzibą swojej partii „Wolność-Demokracja-Sprawiedliwość” (SDP) 16 stycznia, a według relacji świadków oddano do niego kilka strzałów z przejeżdżającego samochodu. Wcześniej działacz serbskiej mniejszości mówił w rozmowach z mediami, iż działacze jego ugrupowania są zastraszani, zaś on sam boi się o swoje życie.

Na podstawie: Balkansingiht.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.