Co za policyjna amatorszczyzna!

Opublikowano: 26.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2842

Policja kaja się i wypuszcza oficjalny komunikat z przeprosinami, ale dopiero po pięciu latach od zdarzenia i w następstwie wyroku sądowego. Chodzi o wtargnięcie do domu i zatrzymanie na kilka godzin dziennikarki Anny Rokicińskiej.

W marcu 2018 roku do domu Rokicińskiej wtargnęli policjanci, którzy oskarżyli ją o cyberprzestępczość i wyłudzanie kredytów. Podczas przeszukania wywrócili do góry nogami całe mieszkanie. Trwało to trzy godziny, wszystko na oczach jej dziecka. Tymczasem okazało się, że… policja pomyliła adresy i szukała innej kobiety o tym samym imieniu i nazwisku.

Początkowo policjanci przeprosili Rokicińską za pomyłkę, ale kilka dni później na oficjalnym profilu Komendy Głównej Policji na „Twitterze” pojawił się następujący wpis: „Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show, płacze, ale mimo wszystko przypuszczam, że niestety nasi policjanci mogli pozwolić sobie na różne gadki. Przypuszczam, że skoro w tym domu był podobno taki bałagan, jak na melinie, to ten wygląd uśpił ich czujność”.

Wpis szybko został usunięty, ale w internecie nic nie ginie. Rzecznik KGP Mariusz Ciarka poszedł w narrację, że był to komentarz użytkownika skopiowany omyłkowo na profil policji.

Rokicińska nie pozostała bierna i zdecydowała się dochodzić swoich praw na drodze sądowej. W 2019 roku sąd apelacyjny przyznał jej zadośćuczynienie w wysokości 12 tysięcy złotych za nieuprawnione zatrzymanie. W tym roku sąd nakazał także policji przeprosić ją publicznie na swojej stronie internetowej.

Dopiero wyrok sądu zmusił policję do wystosowania przeprosin. Podpisał się pod nimi gen. Jarosław Szymczyk, ten od granatnika. Policja ma w sobie tyle „klasy”, że opublikowała przeprosiny… na samym dole oficjalnej strony internetowej.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 26.03.2023 14:34

    Klasyczne zastraszanie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.