Policja będzie reagowała na protesty obserwując Twittera

Opublikowano: 11.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 327

WIELKA BRYTANIA. Zaskakujące, jak różne jest podejście instytucji państwowych do mediów społecznościowych. Jedno jest szczególnie widoczne – nikt już nie pozwala sobie na ich lekceważenie.

Jak informowaliśmy niedawno, z obawy przed narastającą falą protestów Egipt odłączono od internetu. Chiny także nie pozostają daleko w tyle, jeśli chodzi o ograniczanie wolności w internecie i chętnie blokują witryny społecznościowe, inwigilując jednocześnie użytkowników.

Zupełnie odwrotną taktykę zastosowały władze w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza policja, zamiast blokować strony używane chętnie do komunikacji, postanowiła poddać je obserwacji. W pierwszej kolejności zwrócono uwagę na Twittera, który obecnie najlepiej nadaje się do błyskawicznego informowania dużej grupy ludzi o nowych wydarzeniach.

Jak zauważa brytyjska policja: duża liczba protestów może być zorganizowana w przeciągu godzin, a do tego w ciągu kilku minut może zmienić swoje skupienie właśnie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych i urządzeń przenośnych.

Takie konkluzje nie wyłoniły się jednak wyłącznie pod wpływem obserwacji innych krajów. Niedawno to właśnie w Wielkiej Brytanii szybko zorganizowano protest, wykorzystując do tego Twittera. Rozzłoszczeni ludzie domagali się cięcia rządowych wydatków, a także obniżenia podatków. Grupa, używając mediów społecznościowych, koordynowała swoje działania, co pozwoliło jej unikać kordonów policji.

Opracowanie: Adrian Nowak
Zdjęcie: John Perivolaris
Na podstawie: ReadWriteWeb
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Koma 11.02.2011 10:41

    Kolega fenix widzę czuje zew rewolucji 🙂 Niestety moim zdaniem minie jeszcze sporo lat globalizacji Zanim upadnie ten światowy system Ale cieszy mnie to ze zaczynamy robić male lecz zorganizowane kroki ku temu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.