Pierwsza rozmowa ludzi z humbakiem

Opublikowano: 29.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2134

Niedawne badania przeprowadzone przez naukowców z SETI Institute, University of California Davis oraz Alaska Whale Foundation, przynoszą przełom w komunikacji z humbakami. Eksperyment, który odbył się w pobliżu Alaski, uwypukla inteligencję tych majestatycznych stworzeń i otwiera nowe horyzonty w poszukiwaniu inteligencji pozaziemskiej.

W badaniu uczestniczył humbak o imieniu Twain, który odpowiedział na 36 różnych sygnałów dźwiękowych naśladujących wielorybie powitania. Każda odpowiedź Twaina była precyzyjnie zsynchronizowana z interwałami czasowymi między sygnałami, co wskazuje na wysoki poziom inteligencji i zdolności komunikacyjnych tego gatunku.

Dr Brenda McCowan z U.C. Davis, główna autorka badań, podkreśla, że humbaki posiadają złożone systemy społeczne, tworzą narzędzia i komunikują się za pomocą pieśni oraz społecznych nawoływań. Z kolei dr Laurance Doyle z Instytutu SETI zauważył, że zachowanie humbaków może potwierdzać hipotezę, iż inteligentne formy życia mogą być zainteresowane nawiązaniem kontaktu, co ma ogromne znaczenie dla poszukiwań inteligencji pozaziemskiej.

Eksperyment ten był częścią szerszego projektu Whale-SETI, który bada ziemskie systemy komunikacji inne niż ludzkie. Celem jest opracowanie filtrów do identyfikacji potencjalnych sygnałów pozaziemskich. Zespół badawczy, w skład którego wchodzą dr Josie Hubbard, Lisa Walker i Jodi Frediani, specjalizuje się w inteligencji zwierząt, analizie pieśni humbaków oraz fotografii i zachowaniach tych wielorybów. Projekt ten jest wspierany finansowo przez Templeton Foundation Diverse Intelligences Program.

Ta pionierska interakcja między człowiekiem a humbakami otwiera nowe możliwości w badaniach komunikacji międzygatunkowej. Może również dostarczyć istotnych wskazówek na temat tego, jak mogłaby wyglądać komunikacja z inteligentnymi formami życia poza Ziemią. Badania te nie tylko pogłębiają naszą wiedzę o humbakach, ale również poszerzają horyzonty w poszukiwaniu i rozumieniu inteligencji w kosmosie. Czy komunikacja z humbakami może być pojmowana jako klucz do rozumienia inteligencji pozaziemskiej?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 29.12.2023 16:07

  Człowiek codziennie od milionów lat bombardowany jest sygnałami z kosmosu ale niczego z tego nie rozumie i pewnie nigdy nie zrozumie, to dla niego tylko chaotyczny szum.

 2. MasaKalambura 29.12.2023 18:29

  Albo zrozumie. Polecam “Głos Pana” Lema

 3. Denisrozrabiaka 30.12.2023 00:49

  @Szweda “..codziennie od milionów lat..” – ja lubię te gatunki, co ponoć jak krokodyl po 60 mln lat nie zdecydował się zostać wielorybem albo bażantem. Cóż jego wybór, a mógł latać…

 4. Denisrozrabiaka 30.12.2023 00:52

  “uwypukla inteligencję tych majestatycznych stworzeń” – znalazłem na internecie o sponsorze: “Templeton zmarł w maju 16, 2015 na raka mózgu ” – to wiele wyjaśnia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.