PGE apeluje do Polaków o oszczędzanie energii

Opublikowano: 29.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1513

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski nie ukrywa, że w związku z wojną na Ukrainie, ale także z zaakceptowaną przez rządzących politykę klimatyczną Unii Europejskiej, zima będzie niezwykle trudna. Z tego powodu spółka skarbu państwa apeluje do Polaków, aby zaczęli przygotowywać się do oszczędzania energii elektrycznej.

Dąbrowski udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Jako szef PGE i Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych mówił otwarcie o największych wyzwaniach polskiej branży energetycznej. Zaliczył on do nich przede wszystkim konsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę i forsowanie przez Unię Europejską jej polityki klimatycznej.

Prezes spółki skarbu państwa nie omieszkał pochwalić rządu Mateusza Morawieckiego, mimo występujących obecnie problemów. Według Dąbrowskiego rządzący zrobili wiele w celu zniwelowania wpływu wspomnianych zawirowań na ceny, choćby obniżając podatek VAT czy akcyzy na paliwa i energię elektryczną.

Najwyraźniej tak naprawdę wiele to jednak nie zmieniło, bo szef PGE wystosował już apel do Polaków w związku ze zbliżającą się zimą. Nie ukrywa, że będzie ona ciężka, dlatego wezwał do oszczędzania energii elektrycznej. W ten sposób mogą bowiem zapobiec niedoborom ciepła oraz prądu.

Zdaniem Dąbrowskiego jest to najpoważniejszy kryzys energetyczny od ponad czterech dekad. Sytuacja powinna jednak ustabilizować się w ciągu najbliższych dwóch lat.

W rozmowie z PAP szef największej państwowej spółki energetycznej dodał, że problemem dla naszego systemu jest polityka klimatyczna UE. Jego zdaniem Bruksela powinna uwzględnić polskie obawy związane z coraz bardziej restrykcyjnymi wymaganiami.

Na podstawie: PAP.pl, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Wojna INFO 29.06.2022 12:53

  Pociągi z węglem do elektrowni jadą z pustymi wagonami!
  Na własne oczy widziałem taki skład, na początku były kilka wagonów węgla (drobnica, więc dla elektrowni) a reszta wagonów PUSTA!

 2. elroman 29.06.2022 13:13

  No to mamy dobrą zmianę,
  A dziś Tusk obiecał że wygra wybory, wtedy już całkiem wszystko zarżnie.

 3. AlbertW41 29.06.2022 14:30

  Popierasz sankcje i nie masz planu jak zastapic rosyjski import to teraz cierp i narzekaj. Bedzie jak zima 1978-79 ktora wykonczyla rzady GIerka. Mam nadzieje ze tym razem bedzie podobnie.

 4. MasaKalambura 29.06.2022 14:56

  Albo gorzej. Putiomkin już obiecał, że Kaliningradu nie zostawi.

 5. Virgo_Snake 30.06.2022 11:20

  Polska ma tyle tyle węgla że starczyło by go na co najmniej 500lat
  Ropy naftowej mamy więcej niż Kuwejt
  Pod każdym względem jesteśmy
  samowystarczalni
  Problem jest tylko z *nierządami* w tym kraju od 30stu lat.

  https://youtu.be/E3OdV-bZzo0

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.