Partia Zmiana na celowniku ABW

Opublikowano: 19.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 468

Wczoraj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mateusza Piskorskiego, lidera znanej z prorosyjskich poglądów partii Zmiana, byłego posła Samoobrony i prezesa Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Śledztwo w jego sprawie prowadzi już od kilkunastu miesięcy prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej, informuje TVN24.

Śledczy z ABW i prokuratury weryfikują podejrzenia, że Mateusz Piskorski działał na rzecz obcego państwa. Informację o zatrzymaniu lidera partii potwierdzono w prokuraturze. Nie wiadomo, czy prokuratura przedstawiła Mateuszowi Piskorskiemu zarzuty i czy dotyczą one działalności na rzecz obcego państwa.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieli reporterzy śledczy TVN24.pl, prokuratorzy i ABW badali w swoim śledztwie wątek, że Mateusz Piskorski działa na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej. Śledczy sprawdzali też ewentualne powiązania Piskorskiego z Federacją Rosyjską. Lider Zmiany — a kiedyś bliski współpracownik Andrzeja Leppera i poseł Samoobrony — nie krył bowiem swoich prorosyjskich sympatii. Często wypowiadał się na łamach rosyjskich mediów o sytuacji politycznej w Polsce.

W kwietniu 2014 roku mówił agencji TASS o Krymie: “Referendum na Krymie było zgodne z międzynarodowymi normami, w pełni odpowiadało procedurom demokratycznym.” Mateusz Piskorski był wtedy szefem misji międzynarodowych obserwatorów zaproszonych przez Rosję na Krym w trakcie referendum.

Partia Zmiana na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych podała, że w środę rano funkcjonariusze ABW “dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii Zmiana, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp.”

“Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej” — napisano. Wiceszef tej partii podał, że “akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalne w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia Zmiany, jak i jej członków — będą dochodzone na drodze sądowej”.

Według portalu Newsbalt.ru czynności miały być prowadzone w mieszkaniach Tomasza Jankowskiego, Mateusza Piskorskiego i Konrada Rękasa. Obecnie nie ma kontaktu z rzecznikiem partii Zmiana Tomaszem Jankowskim.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Ho ho nie dość że zbanowali zmianę do naj krótszej nawet wzmianki w mediach to teraz jeszcze abwerą poszczuli …
Swoja drogą ciekawe czy Piskorski ma coś za pazurami czy nie…
ale czynienie zarzutu ( w przestrzeni medialnej ) z niepopularnych poglądów to przegięcie świni … albo z tego że mówił o referendum na Krymie ( jak wyżej ) w końcu był tam obserwatorem … gdyby ‘’zachód ‘’ wysłał swoich obserwatorów mógłby polemizować ale skoro nie wysłał to chyba z góry przewidział że Krym niekoniecznie marzy o ‘’ europie ’’ …
śmiesznie też o tym piszą gdzie nie gdzie …

http://wpolityce.pl/swiat/293369-zatrzymanie-piskorskiego-od-dzis-w-rosji-patrza-na-nas-jako-na-powazniejszego-niz-dotad-zawodnika