Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko Polsce

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 877

Parlament Europejski przyjął rezolucję, poświęconą sytuacji z praworządnością w Polsce oraz projektowi ustawy medialnej (tzw. lex TVN).

Dokument „Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie wolności mediów i dalszego pogarszania się stanu praworządności w Polsce” został przyjęty głosami 502 europosłów, 149 było przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu.

W rezolucji znalazły się zapisy, dotyczące wolności mediów w kontekście przyjętego niedawno przez Sejm projektu ustawy medialnej, tzw. lex TVN, a także zapisy o „nadrzędności prawa UE oraz niezawisłości sądownictwa i innych instytucji”.

Projekt ustawy medialnej został w rezolucji określony jako „próba uciszenia krytycznych treści i bezpośredni atak na pluralizm mediów”. W rezolucji zaznaczono też, że PE oczekuje od premiera Mateusza Morawieckiego wycofania złożonego w Trybunale Konstytucyjnym wniosku, dotyczącego zbadania konstytucyjności niektórych części traktatów UE.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 1,57 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sga
Użytkownik
sga

rysunek chyba zly
po namysle to raczej jak weszlismy do uni do do ciasniejszej klatki niz w tej ktorej bylismy.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Posłowie dali duupy, dlaczego bo nie potrafią wyciągać argumentów dlaczego nie mówili w parlamencie europejskim jak chcą praworządności jedynych reguł to w każdym państwie UE jak w Polsce niech 3 programy tv należą do Państwa jak to jest w Polsce, sądownictwo brak izby dyscyplinarnej i wybór sędziów przez sędziów to w całej UE a nie tylko Polsce. Tworzą super Państwo na zasadzie landów rządzących innymi nie na równym prawie wobec wszystkich.