Parlament Europejski przyjął nowy pakt migracyjny

Opublikowano: 11.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2520

Parlament Europejski zaakceptował projekt przewidujący nowe ogólnoeuropejskie rozwiązania w zakresie imigracji, przewidujące przede wszystkim mechanizm przymusowej solidarności przy relokacji nielegalnych imigrantów. Brak zgody na przyjęcie przynajmniej 30 tysięcy obcokrajowców rocznie będzie skutkował koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 20 tysięcy euro za każdą osobę ubiegającą się o azyl.

Uregulowanie kwestii migracji i azylu od kryzysu migracyjnego z 2015 roku jest jednym z głównych tematów dzielących Unię Europejską. Część państw członkowskich stanowczo sprzeciwia się przyjmowaniu u siebie obcokrajowców, którzy wcześniej nielegalnie przekroczyli europejskie granice.

W projekcie zaakceptowanym niewielką mniejszością głosów europosłowie zgodzili się na szereg rozwiązań. Najważniejszym z nich jest przymusowy mechanizm solidarności. Kraje członkowskie UE będą musiały przyjąć rocznie 30 tys. imigrantów, bo inaczej będą musiały zapłacić 20 tys. euro rocznie za każdą nieprzyjętą osobę.

To rozwiązanie, zdaniem pomysłodawców, ma pomóc państwom, które najmocniej zmagają się z problemem nielegalnej imigracji. Chodzi zwłaszcza o Włochy i Grecję, gdyż to właśnie do nich poprzez Morze Śródziemne przybywają tysiące osób z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Komentując wynik głosowania, premier Donald Tusk zapowiedział, że nie zgodzi się na przymusową relokację imigrantów i na konieczność płacenia za ich nieprzyjęcie. Pod koniec ubiegłego roku pakt migracyjny w obecnym kształcie zakwestionowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na podstawie: Euronews.com, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 11.04.2024 18:29

  Prosta kalkulacja tego szaleństwa 20 000 € oznacza opłatę 1666€/miesięcznie za każdego pontoniarza.
  Chciałbym zobaczyć minę emeryta, który dostanie mniej niż 7163 zł za minimum 30 lat swojej pracy w odpowiedniku emerytury, bo tyle z podatków dostanie młody, niepracujący śniady emigrant, za to że wysiadł z pontonu:)
  Brawo Unia Europejska i jej dobrze opłacony klakier tusk, który dziś w telewizji stanowczo się niezgadza a jutro podpisze to co mu w Berlinie podadzą do podpisania.
  Masakra.

 2. rozrabiaka 11.04.2024 18:35

  @emigrant Tusk bezpośrednio jeździ do USA, nie potrzebuje pośrednika w postaci UE!

 3. pikpok 11.04.2024 21:16

  A ja się pytam, dlaczego globalne pasożytdy niszczą ich kraje? Celowo, by i nas zniszczyć?

 4. Barnaba d’Aix 17.04.2024 22:41

  Normalnie – kto wpuścił do domu gościa, ten go trzyma i żywi. Ale tu idzie o masowe wpuszczanie agresywnych i roszczeniowo nastawionych, dobrze organizujących się we wrogie struktury osobników z innej cywilizacji ( islamu), żeby zdemolować cywilizację chrześcijańską zastaną na miejscu. To nie jest przypadek, to jest realizacja planu. Gdy będzie ich dosyć zmuszą nas do bycia “dhimmi”, a jeśli wypowiedzą dżihad – zabiorą wszystko. Czytaj: https://wolnemedia.net/dzizja-i-dhimmi-na-oslach/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.