Paliłeś trawkę w Kanadzie? Do Stanów nie wjedziesz!

Opublikowano: 18.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Starszy oficer amerykańskich służb celnych Todd Owen ostrzega, że w świetle prawa federalnego w Stanach Zjednoczonych marihuana wciąż jest nielegalnym narkotykiem i ci, którzy jej używali, mogą mieć problemy z przekroczeniem granicy.

Stuprocentowej pewności nie mogą mieć również osoby, które były w przeszłości skazane za przestępstwa związane z marihuaną, a potem objęła je amnestia. „Nie uznajemy kanadyjskiej amnestii – jeśli ktoś był skazany za czyny stanowiące naruszenie amerykańskiego prawa, to i tak nie ma wstępu do naszego kraju”, mówi Owen. Służby graniczne mogą odmówić wjazdu nawet, gdy ktoś przyzna, że używał marihuany tylko okazjonalnie. Owen radzi, by na pytania funkcjonariuszy odpowiadać szczerze, w przeciwnym razie można dostać dożywotni zakaz wjazdu do Stanów.

Ottawa rozważa zezwolenie osobom skazanym za drobne przestępstwa tego rodzaju na ubieganie się o wyczyszczenie historii notowań kryminalnych. W codziennym życiu może to mieć znaczenie podczas wynajmowania mieszkania, wnioskowania o kredyt hipoteczny, poszukiwania pracy, angażowania się w wolontariat lub właśnie przekraczania granicy. Dane są przechowywane w bazie danych policyjnego centrum informacji (Canadian Police Information Centre – CPIC). W momencie uzyskania amnestii dane o przestępstwach przeważnie są kasowane.

Niektóre stany zniosły zakaz posiadania marihuany, ale prawo federalne w dalszym ciągu go zakazuje – a na granicy stosuje się właśnie przepisy krajowe. Owen dodaje, że osoby, które będą miały marihuanę przy sobie albo w samochodzie, mogą być aresztowane. Łatwo nie będą mieć też osoby zaangażowane w marihuaniowy biznes. Może nie ci zaangażowani pośrednio (np. przez fundusze inwestycyjne czy emerytalne), ale właściciele czy bezpośredni inwestorzy, zwłaszcza jeśli jadą do USA w interesach, najprawdopodobniej zostaną zawróceni.

Kanadyjskie służby graniczne także przypominają, że do Kanady nie wolno wwozić marihuany. Funkcjonariusze są zobowiązani teraz do pytania wszystkich podróżnych o marihuanę, a pytanie o używanie narkotyku zostanie dodane do deklaracji granicznych używanych na lotniskach.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o