Orlen chce przejąć Azoty

Opublikowano: 07.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2001

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, potwierdził, że państwowy gigant paliwowy chce przejąć puławskie Azoty. Eksperci twierdzą, że zapłacimy za to wszyscy wyższymi cenami paliw i nawozów.

Niedawno zarząd puławskich zakładów informował, że „6 czerwca 2023 roku podpisany został dokument o zachowaniu poufności oraz trybie udostępniania informacji pomiędzy Grupą Azotową Puławy a PKN Orlen i Grupą Azoty w związku z zamiarem rozpoczęcia rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji przez PKN Orlen”.

Informowano, że transakcja będzie poprzedzona badaniem „due diligence”. Niedługo później Obajtek pojawił się w Puławach. „Podpisaliśmy list intencyjny rozpoczynający etap badań dot. akwizycji Grupy Azoty Puławy. Dokument reguluje zasady przekazywania informacji w ramach procesu „due diligence” GA Puławy. Nie stanowi on jednak zobowiązania żadnej ze stron do przeprowadzenia transakcji” – mówił prezes Daniel Obajtek.

Azoty od dłuższego czasu mają kłopoty, a pracownicy obawiają się zwolnień. Orlen ma jednak spore doświadczenie w przejmowaniu upadających firm.

Eksperci nie mają wątpliwości, że jeśli transfer dojdzie do skutku, to zapłacą za niego polscy obywatele. „Jeżeli ten transfer dojdzie do skutku, zapłacimy za to wszyscy, rolnicy w wyższych cenach nawozów i kierowcy w droższych paliwach na stacjach” — stwierdził Marek Kossowski, były prezes PGNiG.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Money.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

4 komentarze

 1. sanchop 07.06.2023 09:11

  A kto posiada Orlen? Ten będzie posiadał azoty.

 2. Szwęda 07.06.2023 16:34

  W Polsce komunę zamienili na bandytyzm, zaprzaństwo i sukcesywne wyniszczanie Polski.

 3. xmariox 07.06.2023 17:29

  A jeśli azoty upadną bądź kupi je Niemiec to nawozy będą tańsze? Uwielbiam ekspertów byłych prezesów państwowych spółek, gałgan jak każdy inny.

 4. akami 08.06.2023 11:41

  Rosyjski szyd ma w Azotach prawie 20% udziałów. I oto tu biega, jakby ktoś nie wiedział. W wyniku tej operacji wpływy ruskiego szyda, który raportuje do Putina mają zostać zminimalizowane. A tak wogóle, to jest tylko zabawa w chazarskim sosie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.