Opublikowano mapę skarbów III Rzeszy

Opublikowano: 09.03.2019 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 84

W Niemczech opublikowano osobisty dziennik oficera III Rzeszy Egona Ollenhauera, w którym znajdują się lokalizacje z ukrytymi skarbami – informuje „Daily Mail”. Zaginione skarby mogą ukrywać się w jednym z polskich pałaców.

Jak wynika z zapisków, Adolf Hitler nakazał ukryć złoto, dzieła sztuki i inne kosztowności podczas odwrotu z Polski. Skarby te zostały załadowane do 260 ciężarówek i ukryte w 11 miejscach na terenie okupowanego kraju, aby wojska radzieckie nie mogły ich odnaleźć.

Stwierdzono, że w kryjówkach znajduje się około 28 ton złota, biżuterii, medali, przedmiotów sakralnych, a także 47 dzieł sztuki, w tym dzieł Botticellego, Rubensa, Caravaggia, Moneta, Rafaela i Rembrandta.

Przez kilka dziesięcioleci pamiętnik Ollenhauera przechowywany był w loży masońskiej w Quedlinburgu w Niemczech, po czym został przekazany fundacji Schlesische Brücke. Dziennik nie był wcześniej publikowany ze względu na warunki postawione przez lożę masońską.

​Członkowie organizacji odmówili publikacji pamiętnika, dopóki żyli uczestnicy wojny związani z tymi wydarzeniami, w szczególności pracownicy „Waffen SS”.

Pracownik fundacji Roman Furmaniak twierdzi, że pięć niemieckich instytucji edukacyjnych potwierdziło autentyczność pamiętnika. W tej chwili fundacja sprawdza miejsca, w których mogą znajdować się skarby III Rzeszy. Między innymi dno stawu, sekretny pokój w jednym z polskich pałaców, a także studnia w parku mogą skrywać zaginione skarby.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o