ONZ uważa wojnę na Ukrainie za „dobrodziejstwo dla klimatu”

Opublikowano: 12.10.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1417

Szef agencji pogodowej ONZ twierdzi, że „z perspektywy klimatu” wojna na Ukrainie „może być postrzegana jako błogosławieństwo” ponieważ przyspiesza rozwój i inwestycje w zieloną energię.

Komentarze Petteriego Taalasa, sekretarza generalnego Światowej Organizacji Meteorologicznej, pojawiły się, gdy świat boryka się z niedoborem surowców energetycznych spowodowanym częściowo sankcjami gospodarczymi przeciwko Rosji – kluczowemu producentowi ropy naftowej i gazu ziemnego.

Rosnące ceny paliw takich jak ropa, gaz i węgiel, sprawiły, że droższe odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa i hydrotermalna, stały się bardziej konkurencyjne.

Kryzys energetyczny skłonił również wiele dużych krajów konsumenckich w Europie i poza nią do podjęcia działań oszczędnościowych, a w niektórych miejscach mówi się o racjonowaniu energii.

Taalas przyznał, że „w przedziale od pięciu do dziesięciu lat wojna na Ukrainie przyspieszy nasze zużycie energii z paliw kopalnych”. Jednak na dłuższą metę „przyspiesza to przejście na zieloną”. „Więc z perspektywy klimatu wojna na Ukrainie może być postrzegana jako błogosławieństwo” – dodał Taalas.

Źródło: Goniec.net

29

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 12.10.2022 09:14

    Podobnie jest z samochodami elektrycznymi. Podwyższają sztucznie ceny samochodów benzynowych by cenowo zbliżyły się do elektryków.

  2. agama 12.10.2022 23:23

    cieszą się z ludobójstwa…Tacy ludzie rządzą tym światem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.