Nowy Wielki Mistrz francuskiej masonerii wygłosił exposé

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4489

Wielki Wschód Francji, największa francuska organizacja masońska i jedna największych i najważniejszych na świecie, ma nowego Wielkiego Mistrza. Został nim Trichard Guillaume, który zastąpi na tym stanowisku Georgesa Serignaca sprawującego urząd od stycznia 2021 r. W swoim exposé nowy przywódca masonów mówił także o „Polkach i Polakach”.

Nowy lider francuskich masonów to absolwent Institut Mines Telecom Business School. Trichard spędził całą swoją karierę zawodową w dużych grupach przemysłowych. Od 2019 r. do czasu wyboru był zastępcą sekretarza generalnego UNSA, odpowiedzialnym za sektor prawny oraz transformację ekologiczną i technologiczną.

Podczas swojego przemówienia w Lille Guillaume Trichard podkreślił „historyczną odpowiedzialność” masonów za „przyczynienie się do naprawy naszej Republiki”, tak aby jej zasady „były wszędzie szanowane” i „aby skrajna prawica nigdy więcej nie doszła do władzy i pozostała tam, gdzie jej miejsce, na ciemnych kartach podręczników historii”.

W exposé nowego Wielkiego Mistrza pojawiły się także polskie wątki.

– Pomyślmy też o Polkach i Polakach, którzy regularnie wychodzą na ulice, aby przeciwstawić się reżimowi, który praktycznie zakazuje aborcji i którego ustawodawstwo antyaborcyjne spowodowało już śmierć dziesiątek kobiet – mówił mason.

Dalej stwierdził, że „żaden relatywizm nie sprawi, że się cofniemy”. – To właśnie z myślą o twarzach tych mężczyzn i kobiet, ze wzruszeniem i odpowiedzialnością obejmuję dziś urząd Wielkiego Mistrza naszej wielkiej i pięknej Obediencji – stwierdził.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Le Figaro”, Wolnomularstwo.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 22:56

    “praktycznie zakazuje aborcji i którego ustawodawstwo antyaborcyjne spowodowało już śmierć dziesiątek kobiet – mówił mason.” – dzięki aborcji poniosą śmierć miliony dzieci.

    To jest priorytetowy problem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.