Nowe wybory w Grecji i nowy rząd

Opublikowano: 08.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 966

Jak uzgodnili w niedzielę premier Grecji Jeorios Papandreu i lider prawicowej partii Nowa Demokracja Antonis Samaris 19 lutego odbędą się nowe, przedterminowe wybory do greckiego parlamentu.

Wcześniej, bo według nieoficjalnych informacji już 7 listopada premier Papandreu zrezygnuje, zostanie powołany rząd koalicyjny z udziałem ND. Taka polityka ma na celu uniknięcie organizacji referendum, w sytuacji gdy większość Greków sprzeciwia się programowi cięć. Rząd chce przepchnąć w ten sposób kolejną część “pakietu pomocowego”.

4 listopada wieczorem odbyła się zorganizowana przez Komunistyczną Partię Grecji masowa demonstracja antyrządowa. Na przemówieniu podczas demonstracji liderka KKE Aleka Papariga opowiedziała się za wystąpieniem Grecji z UE i NATO, przyspieszonymi wyborami w ciągu 20 dni, suwerennością ludu i uspołecznieniem środków produkcji. Skrytykowała propozycje partii SYN/SYRIZA dotyczącą utworzenia “rządu lewicowego”.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. frasobliwy 08.11.2011 10:37

    Wcześniej to sami walczyli po stronie rządu i wydawali ludzi psiarni. Teraz udają zatroskanych o kraj?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.