Nigdy nie ustąpimy!

Opublikowano: 01.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3005

„Nigdy nie ustąpimy” – ostrzegł Władimir Putin w swoim noworocznym przemówieniu z niewątpliwym odniesieniem do wojny na Ukrainie. Prezydent Rosji nie wspomniał bezpośrednio o wojnie, ale w jego orędziu nie brakowało różnych wojennych aluzji, w tym oddania hołdu rosyjskim żołnierzom.

Na 2023 rok Władimir Putin zapowiadał, że będzie „zdecydowanie bronił interesów Rosji”. Na 2024 zapowiada, że „nigdy nie ustąpi”. Nie wspominając wyraźnie o Ukrainie, wyraźnie jednak nie spuszcza z tonu.

Putin oddał też hołd żołnierzom, „naszym bohaterom”. Jednak w odróżnieniu od zeszłego roku, kiedy prezydent pojawił się w towarzystwie żołnierzy w mundurach, tym razem wygłaszał orędzie na tradycyjnym tle na Kremlu.

Putin ogłosił, że rok 2024 będzie w Rosji „rokiem rodziny”. Dodał, że „w 2023 r. zdecydowanie broniliśmy naszych interesów narodowych, naszej wolności, naszego bezpieczeństwa i naszych wartości”. Jego zdaniem, przeżywająca „okres historyczny” Rosja w przyszłym roku będzie „jeszcze silniejsza”.

Brak bezpośrednich odniesień wobec Ukrainy można też tłumaczyć nastrojami Rosjan. W sondażu niezależnym ośrodka Russian Field okazało się, że 50 proc. Rosjan życzy sobie w 2024 r. końca wojny z Ukrainą, a tylko 6 proc. – zwycięstwa Rosji.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 01.01.2024 14:32

    “Russian Field” Hmmm. Praktycznie zero informacji o tym skąd się ta firma pojawiła i kto ją finansuje.

  2. Kazma 02.01.2024 13:45

    Tylko 6% społeczeństwa Rosji chciałoby jej zwycięstwa? Chyba fejk jakiś, albo totatlna ściema, bo jezeli to prawda, to także je udało się już totalnie ogłupić. Powinni je całkowicie odciąć od mediów i internetu ze zgniłego i zdemoralizowanego zachodu!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.