Niespokojne oczekiwanie na odpowiedź Iranu

Opublikowano: 05.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2230

Izraelska metoda nadawania sobie znaczenia oparta jest na generowaniu konfliktu. Nic bardziej nie sprowokuje świata cywilizowanego jak posługiwanie się atakami na obiekty cywilne podczas działań wojennych.

Powszechnie coraz częściej słyszy się opinię o zdecydowanej przegranej Izraela w łamaniu ruchu oporu jednoczącego świat muzułmański wokół kwestii Palestyny. Przyjęta od lat praktyka naruszania wszelkich reguł gwarantuje spóźnione, ale zaostrzające się reakcje. Atak na konsulat i ambasadę Iranu w Damaszku 1 kwietnia br. odczytany jest jako pułapka wciągająca Stany Zjednoczone do działań obronnych w interesie zagrożonego odwetem irańskim Izraela. W ataku życie straciło 7 osób. Wśród nich 2 elitarni dowódcy Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. 3 kwietnia, irański przywódca – Ajatollah Ali Hamenei, zapowiedział nieuchronną odpowiedź na ów atak rakietowy, mówiąc: „Przy braku reakcji tak desperackie czyny będą mnożone, dlatego należy zdecydowanie położyć im kres”.

Ruch oporu wobec okupacji i roszczeń izraelskich przestał być przypadkowym działaniem jednostek, czy małych grup. Dzisiejsze formacje Hamasu, Hezbollahu, Jihadu w Jemenie, Iraku są zorganizowanymi i uzbrojonymi strukturami stanowiącymi wspólny front przeciw zbójeckiej polityce Izraela. Eskalujący reżim okupacyjny wywołuje naturalną reakcję struktur jemu przeciwnych.

Przewidując ten scenariusz, izraelskie wojsko zarządziło wstrzymanie wszelkich urlopów dla żołnierzy. Przygotowując reakcję na kontratak, rezerwiści zostali wezwani do czynnej służby.

O działaniu odwetowym w ciągu 48 godzin, czy miesiąca, zdecyduje głęboko przemyślana strategia irańska. Tymczasem, irańskie zasoby baz z balistycznymi pociskami hipersonicznymi typu Fatah przenoszone są na odległość gwarantującą zniszczenie konkretnych ośrodków infrastruktury wojskowej Izraela. Należą do nich między innymi lotniska, Tel Awiw, Jerozolima.

Według źródeł wojskowych duża prędkość pocisków (10-13M) i zwrotność są gwarancją skutecznego pokonania każdej, więc i izraelskiej obrony przeciwlotniczej. Reakcja Iranu będzie ostateczną przesłanką eskalacji konfliktu w regionie powstrzymywanego przez długi okres mimo mnożonych prowokacji. Tym razem nie będzie precyzyjnej odpowiedzi jednopunktowej, ale obranych zostanie szereg celów równoległych.

Wbrew wieloletniej opinii światowej wyćwiczonej we współczuciu dla każdego, kto jest Izraelczykiem, żydem ludobójcze poczynania w Gazie zniweczyły nieskończone ilości lekcji tresury miłości ponad wszystko. Dziś opinia publiczna bliższa jest wyrozumiałości dla Iranu, mając za nic wyświechtany i pozbawiony sensu zarzut antysemityzmu.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2], FirstPost.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 05.04.2024 17:00

    Syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabalistyczne prowokują Iran. Część pasożytdów z Izraela i nie tylko poświęcą by mógł powstać rząd światowy pod ich kontrolą? A dla reszty przygotowali miejsce w UkroPolinie?

  2. MistrzSwojejIstoty 06.04.2024 17:28

    Plan jest taki by sprowokować persów i mieć pretekst by odpalić broń jądrową.Iran nie jest głupi.jeśli odpowie teraz to tylko za pomocą “proxów”.
    I jeszcze jedno.Ostatnio był artykuł w amerykańskiej prasie .Autor udowadnia że potrzeba minimum miliarda dolarów i 5 lat by zrobić bombę atomową.Jak myślicie Iran ma ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.