Niemiecka sieć Rewe szykuje klientów na ceny w kredytach CO2

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1764

Tytuł w zasadzie powinien mówić sam za siebie. Informacja pochodzi z serwisu PolskiObserwator.de przeznaczonego dla Polaków w Niemczech.

Przed dalszymi rozważaniami warto pochylić się nad tym, czym jest ta sieć sklepów. Jako jedna z politycznie poprawnych firm — wycofała się z Rosji po lutowych wydarzeniach — oddając oczywiście rynek rosyjskim firmom. Skutek taki, że już nie drenuje finansowo państwa rosyjskiego.

Druga, być może ważniejsza sprawa — kwestia sklepów autonomicznych. Korporacje mają pomysł na przyszłość, by handel detaliczny odbywał się bez udziału człowiek, a pod hasłem sklepów autonomicznych. Wydaje się, że pionierem w Europie ma zostać właśnie Rewe… Można zaryzykować stwierdzenie, że owa firma/marka została wybrana, by przetestować kluczowe idee przyświecające zielonemu komunizmowi. Choć ani to zielone, ani komunistyczne. Bo jak można nazwać umieszczenie 400 dodatkowych wysokospecjalizowanych kamer działaniem ekologicznym? Czy ktoś policzył, ile kredytów CO2 to kosztowało?

Idąc dalej tym tropem — czy np. szczypiorek hodowany będzie miał ujemną cenę CO2? Czy przysłowiowy Kowalski będzie mógł wyhodować, a następnie sprzedać ten przykładowy szczypiorek? Można więc założyć, że nie, ponieważ ten system jest tworzony przez korporacje i dla korporacji, i powinno się o tym mówić Niewolnictwo 2.0, a nie Zielony Komunizm.

Jak będzie wyglądał rozwój gospodarczy regionów, w których korporacje wprowadzą kredyty CO2? Powiedziano już nam, że nowy pieniądz będzie miał ograniczoną datę ważności. Są to zasady zmuszające do ciągłego wysiłku, do niemożności zabezpieczenia swojej przyszłości — skoro będzie określony okres ważności pieniądza — nie da się odłożyć na przyszłość.

Oszczędzanie straci sens. Przy ogólnym zubożeniu ludziom się odechce pracować. Na krótką metę jest to bardzo dobre dla korporacji, bo uzyskają krótkoterminowo całe społeczeństwa niewolników, lecz słabo zmotywowanych. Jaka będzie pozycja świata zachodniego względem np. USA czy Wschodu (głównie Chin, Rosji i być może Indii)? Co zamierzają zrobić rządy, a w zasadzie korporacje, bo to one wydają polecenia, z ogromną armią bezrobotnych? Czy taka armia bezrobotnych zostanie użyta do atakowania takich krajów jak Rosja i Chiny? Takie posunięcia tworzą więcej pytań niż odpowiedzi.

Autorstwo: Stanlley
Na podstawie: PolskiObserwator.de
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.