Niemcy szukają dyplomatów o imigranckich korzeniach

Opublikowano: 30.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Niemieckie Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzięło udział w dorocznym „Dniu Różnorodności” organizowanym przez branżową organizację niemieckich menadżerów. W klipie promującym akcję zachwalano socjaldemokratycznego szefa dyplomacji Heiko Maasa, mającego podejmować działania na rzecz większego zróżnicowania etnicznego w podlegającym ku korpusie dyplomatycznym.

Wideo na temat „Dnia Różnorodności” nagrała Tiaji Maynell Sio, czarnoskóra pracownica niemieckiego resortu spraw zagranicznych, będąca również współzałożycielką „Klubu Kolorowych Dyplomatów”. Pochwaliła ona w nim wysiłki wspomnianego Maasa, który jej zdaniem w ramach swoich obowiązków jest także zaangażowany w działania na rzecz większej różnorodności w swoim resorcie.

Zdaniem Sio w niemieckiej dyplomacji jest jednak jeszcze sporo do zrobienia. Jej zdaniem wciąż zbyt mało osób o pochodzeniu imigracyjnym reprezentuje interesy Niemiec poza granicami kraju, nie wspominając już o braku przedstawicieli mniejszości etnicznych wśród najważniejszych pracowników niemieckiego korpusu dyplomatycznego.

Słowa czarnoskórej kobiety nie spodobały się sporej części użytkowników mediów społecznościowych, którzy na oficjalnym koncie niemieckiego MSZ-u komentowali materiał i domagali się oceniania przede wszystkim kompetencji osób aspirujących do stanowisk urzędniczych. Między innymi oficjalne konto niemieckiej służby dyplomatycznej zawzięcie broniło jednak stanowiska dotyczącego konieczności dbania o „różnorodność”.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o