Nielegalni migranci przybywają do Hiszpanii… na skuterach wodnych

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1103

To, co może wyglądać jak zamożny turysta cieszący się jazdą na skuterze wodnym u wybrzeży Hiszpanii, może być w rzeczywistości nielegalnym imigrantem z wystarczającą liczbą pieniędzy, aby pozwolić sobie na taką podróż.

W ostatnich miesiącach wzrosła popularność używania skuterów wodnych przez imigrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Hiszpanii z wybrzeży Maroka. Jak podaje serwis informacyjny Bladi, siły bezpieczeństwa kraju mają trudności z wykryciem tych urządzeń na radarach, co utrudnia zatrzymywanie migrantów i przemytników ludzi.

W ostatnich tygodniach zwielokrotniły się przyjazdy Marokańczyków na półwysep przy użyciu skuterów wodnych. Urządzenia te są wykorzystywane przez organizacje przestępcze zajmujące się handlem ludźmi, które pobierają do 10 000 euro za bilet.

Źródła organów ścigania opisują migrantów jako „ofiary” sieci przestępczych, które promują skutery wodne jako skuteczny sposób na dotarcie do europejskich wybrzeży. Mówią, że ci migranci „nie są świadomi niebezpieczeństwa, na które się narażają, wybierając się w taką podróż, ponieważ skutery wodne działają w specyficzny sposób, który różni się w zależności od liczby osób, prędkości i fal”.

Podczas gdy skutery wodne są drogie w zakupie i niosą ze sobą własne ryzyko związane z działaniem na otwartym oceanie, ich mały rozmiar i zwinność ułatwia nielegalne przybycie dla migrantów z wystarczającą liczbą pieniędzy.

Według danych opublikowanych przez hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku do Hiszpanii przybyło 23 197 migrantów, w porównaniu z 28 729 w tym samym okresie 2021 roku. Z drugiej strony strumień migracyjny nieoczekiwanie wzrósł o ponad 23 procent poprzez szlaki lądowe, w tym przez Ceutę i Melillę, w pierwszych trzech kwartałach tego roku, osiągając 1 969 migrantów.

Autorstwo: Michał Waligóra
Zdjęcie: rainerh11 (CC0)
Na podstawie: RMX.news
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.