Nie zniosą kar dla Polaków walczących na Ukrainie

Opublikowano: 26.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3195

Ponadpartyjny projekt znoszący odpowiedzialność karną dla Polaków walczących w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy został zablokowany w Sejmie i będzie im nadal groziła kara pozbawienia wolności — poinformowała „Rzeczpospolita”. Poniższy materiał wideo pochodzi sprzed miesiąca.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem posłowie ze „wszystkich liczących się klubów i kół, poza Konfederacją” złożyli w Sejmie projekt przewidujący abolicję dla walczących na Ukrainie obywateli polskich. Mimo to, według dziennikarzy Rzeczpospolitej, od ponad miesiąca projekt nie dostał nawet tzw. numeru druku.

Przypominamy, że zgodnie z polskim kodeksem karnym za „przyjmowanie obowiązków wojskowych w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej bez zgody odpowiedniego organu Polakom grozi do pięciu lat więzienia”.

Od początku „gorącej fazy” konfliktu na Ukrainie MSWiA i MON wydały jednak tylko 16 zgód. Pozostałych kilkuset (według najbardziej ostrożnych szacunków) polskich ochotników i najemników walczy na Ukrainie wciąż nielegalnie.

Źródło: pl.News-Front.info

37

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Abolicja dla psów wojny

6 komentarzy

 1. AlbertW41 26.01.2023 16:39

  Kara musi byc ciezka i uciazliwa za swoja glupote.

 2. edek 26.01.2023 16:45

  I bardzo dobrze.

 3. ite.ad.joseph 26.01.2023 21:49

  ciekawe co to za 16 zgód… 🤔

 4. walter667 27.01.2023 01:03

  Ten plan “abolicji” nie był wymysłem naszego rządu niestety, tak samo jak zamykanie lasów. Totalna głupota, niedopasowana do realiów, bo po co abolicja dla kogoś kto broni innego kraju, jak plan ma być taki (tylko teoretyzuje), żeby się bić tutaj u nas, bo tam to już niczego nie ma do ochrony, jedynie lądu i temat “obrony” praktycznie się skończył. Natomiast tutaj w PL ? Uuuu, jest jest, dużo, łąki, pola z dziada pradziada, godność, zryw narodowy, powstanie styczniowe, lutowe, marcowe, kwietniowe…bóg, honor ojczyzna…nie będą nam rusyfikowały nasze (zgermanizowane już albo zamerykanizowane) dzieci. Ma być siła i honor, walka o ostatnią stodołę tu i teraz. W sensie za rok/dwa jak się TAM skończy wszystko i zakończy jakąś umową z putkiem który też de facto będzie coś za to chciał. JEstem naprawdę ciekaw CO on dostanie bo terenu mają już od cholery, surowców również, więc CO mogą chcieć ? Chyba tylko spokój.

 5. andi170 27.01.2023 10:07

  Nie ma co żałować najemników,kara musi być..

 6. galacticjoel 27.01.2023 10:14

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.