Nie wtrącajcie się w sprawy Etiopii!

Opublikowano: 23.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1274

Prawie 200 Kanadyjczyków ze społeczności etiopskiej protestowało w niedzielę w Calgary przed amerykańskim konsulatem. Protest był zorganizowany w ramach demonstracji odbywających się tego dnia na całym świecie. Zgromadzeni chcieli dać do zrozumienia Amerykanom, że nie chcą, by ci mieszali się w sprawy ich państwa. Wiele osób w Calgary pojawiło się z plakatami z hasłami „Hands Off” i „No More”.

W Etiopii trwa wojna domowa między rządem i wojskiem, a opozycyjnym Ludowym Frontem Wyzwolenia z regionu Tigraj. Konflikt doprowadził do największego głodu na świecie w ciągu ostatniej dekady. Pojawiły się też oskarżenia, że rząd prowadzi czystki etniczne w Tigraju.

Tegoroczne wybory w Etiopii wygrał obecny premier zdecydowaną większością głosów w całym kraju. Solomon Mitiku, organizator protestu, tłumaczy, że przeważnie w Afryce problemem jest rząd, i tak myślą Kanadyjczycy. Tymczasem tutaj w Etiopii mamy demokratycznie wybrany rząd i autorytarne ugrupowanie, które uciskało kraj przez ponad trzy dekady i które teraz zostało zastąpione demokratycznie wybranym rządem.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. urartur 24.11.2021 09:50

    Czyżby wężowe plemię ukradło Arkę z Etiopii?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.