Naukowcy proponują, aby zwierzęta domowe karmić owadami

Opublikowano: 03.01.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1403

Produkcja karmy dla kotów i psów oparta na mięsie okazała się równie szkodliwa dla atmosfery, jak roczna emisja z 13,6 miliona samochodów. W celu tzw. „ratowania planety przed globalnym ociepleniem”, eksperci, z którymi rozmawiał „The Guardian”, sugerują zmianę diety dla zwierząt domowych. Chcą je karmić owadami.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles szacują, że karma dla zwierząt domowych odpowiada za około 25% śladu węglowego przemysłu mięsnego, tj. 64 miliony ton emisji CO2 rocznie. Znaczna część emisji związana jest z hodowlą i utrzymaniem zwierząt gospodarskich.

Eksperci radzą, aby wołowinę, drób czy wieprzowinę zastąpić owadami. Wstępne badania wykazały, że hodowla tych gatunków na farmie w mniejszym stopniu szkodzi planecie, a pasza na ich bazie jest bogata w białko, zdrowe tłuszcze, oleje, witaminy i minerały.

Holenderska firma Rabobank przewiduje, że rynek karmy dla kotów i psów na bazie owadów wzrośnie pięćdziesięciokrotnie do 2030 r., ponieważ coraz więcej właścicieli zwierząt domowych zacznie zmieniać swój styl życia w trosce o środowisko.

Andrew Knight, profesor medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie w Winchester, uważa jednak, że tradycyjna niechęć konsumentów do żywności pochodzącej od owadów może stanowić przeszkodę w rozprzestrzenianiu się owadziej żywności dla zwierząt. Ponadto pasze te są zwykle droższe.

Ankieta przeprowadzona przez producenta Lovebug, nowej linii karm dla kotów, wykazała, że 47 procent respondentów jest skłonnych rozważyć użycie karmy z owadów dla swoich zwierząt. Około 87 procent ankietowanych zauważyło, że przy wyborze karmy dla zwierząt zwraca uwagę na przyjazność dla środowiska.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.