NASA rozpoczyna polowanie na megastruktury kosmitów

Opublikowano: 17.01.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1338

Prawda jest tam – przynajmniej na to liczy NASA i Institute for the Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI). Podczas gdy wiele badań SETI obejmuje skanowanie kosmosu w poszukiwaniu sygnałów świetlnych i radiowych jako wskaźników życia pozaziemskiego, poszukuje się również większych obiektów – w szczególności megastruktur obcych.

Jak twierdzi Ann Marie Cody, naukowiec z NASA Ames i Instytutu SETI, megastruktura to w zasadzie każda sztuczna struktura zbudowana przez inteligentną cywilizację, na przykład w celu zbierania energii. Metoda, której Cody i jej współpracownicy używają do znajdowania tych megastruktur, jest naprawdę prosta – i od dziesięcioleci jest szeroko stosowana przez naukowców do wykrywania egzoplanet i innych ciał niebieskich.

Naukowcy przyglądają się tysiącom, a nawet milionom gwiazd, robią ich ujęcia, a następnie sprawdzają za pomocą zaawansowanych algorytmów sekwencję jasności każdej gwiazdy w czasie. Za każdym razem, gdy obiekt taki jak planeta przechodzi obok tej gwiazdy, przyciemnia się i tworzy lekką sygnaturę. Jeśli znajdzie się tam sztuczna megastruktura, może potencjalnie stworzyć inną, unikalną sygnaturę.

Jak dotąd jednak instytut poszukiwania obcych cywilizacji SETI nie znalazł żadnych dowodów na istnienie masywnych struktur obcych, takich jak kule Dysona. Na szczęście wraz z wystrzeleniem teleskopu kosmicznego JWST (Jamesa Webb Space Telescope) szansa odkrycia takich sztucznych gigantycznych tworów bardzo rośnie i w najbliższych latach możemy zostać zaskoczeni tego typu rewelacjami.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.