Mosbacher domaga się zwrotu żydowskich majątków

Opublikowano: 22.02.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 11

Amerykańska ambasador Georgetta Mosbacher powiedziała wprost, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo nieprzypadkowo poruszył w ubiegłym tygodniu temat „restytucji mienia żydowskiego”, o czym mówił przy okazji konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Według dyplomatki ta sprawa nie została jeszcze rzekomo uregulowana, ale proces ten wciąż trwa o czym jak widać rządzący nie informują opinii publicznej.

Mosbacher udzieliła wywiadu programowi „Racja Stanu Ekstra” w “Wirtualnej Polsce”, podczas którego odniosła się do słów amerykańskiego sekretarza stanu. „Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie. Nie uważamy, że ten problem został już finalnie rozwiązany. Nadal mamy tu sporo do zrobienia, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest wykonalne” – stwierdziła więc amerykańska ambasador. Dodała przy tym, że proces mający rozwiązać tę kwestię właśnie trwa.

Jednocześnie w rozmowie z WP Mosbacher podtrzymała swoje krytyczne stanowisko wobec słów nowego ministra spraw zagranicznych Izraela, Israela Kaca, o czym napisała już parę dni temu na swoim oficjalnym koncie na “Twitterze”. Ambasador dodała, że polsko-izraelskie stosunki są obecnie bardzo dobre, stąd wypowiedź syjonistycznego dyplomaty ma „charakter jednostkowy”.

Ponadto jednym z głównych celów amerykańskiej dyplomatki ma być zniesienie wiz dla Polaków chcących wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Obecnie procent odrzucanych wniosków wynosi 3,99 proc., lecz musi spaść poniżej 3 proc. aby możliwe było ich całkowite wycofanie. Sprawa ta ma zostać załatwiona w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, podobnie jak kwestia ulokowania w Polsce stałych baz armii Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: WP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Mamią nas tymi wizami, jak żebraków jakiś.

Nic dziwnego, że sprawa orżnięcia Polaków z miliardów nie skończy się tak łatwo. PO PSz(L)ednicy obiecali już przecież po cichu Żydom, że kasa będzie, jak tylko opchną za bezcen Polskie Lasy. Teraz Żydzi Amerykanie czują sie oszukani. Obiecanki cacanki.

Co zrobi ten Amerykanofilski rząd? Sprzedaż lasów wstrzymano, tu mają pewną zasługę. Ale w konflikt z Putinem weszliśmy jak głąby, uzależniając się od Ameryki. Tu nie widac żadnych opcji ani alternatyw.

polantek
Użytkownik
polantek

CałopalenieEskimosow jak wiemy było ich elit wymysłem, a że im już grunt pod nogami goreje w Paalest. to szukają bezpiecznej przystani. Znowu nam się enklawy eskimoskie porobi ot i cała gra. Straszenie zas PP to już nudne się robi on najlepiej wie co jest grane i dlaczego wiec nie ma pretensji zasadniczo. Gorzej z naszymi niemowami zza rzeki ci to jeszcze nam pokażą.

Cosmo
Użytkownik

Jeszcze będziemy mieć Katza po latach rządów Partii interesu Syjonistycznego lepszego niż po imprezie u cioci na imieninach.