Megaafera w lubelskim WORD

Opublikowano: 29.07.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód akt oskarżenia przeciwko 55 osobom. Czynności w sprawie prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prowadziło od kilku miesięcy postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za zdawanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

“Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 55 osobom. Wśród oskarżonych są osoby, które chciały „załatwić” zdanie egzaminów praktycznych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie oraz osoby, które podejmowały się załatwiania tych spraw, w tym między innymi były pracownik WORD Lublin, właściciel szkoły nauki jazdy i były egzaminator WORD” – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Część oskarżonych przyznała się do dokonania zarzucanych im przestępstw i złożyła wyjaśnienia. 21 oskarżonych złożyło wnioski o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy.

Autor: plk
Na podstawie: cba.gov.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jj44
Użytkownik
jj44

Jeśli egzamin jest po to żeby strzyc lemingi to co tu się dziwić. Prawda jest taka że kursy, przymusowe z resztą, uczą zdawać egzamin, a jazdy człowiek uczy się po egzaminie, a potem lament w mediach że niebezpieczne drogi. System wypycha na drogi ludzi którzy nie poradzą sobie z jazdą, ale za to bezpiecznie zaparkują.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Do nauki jazdy jest potrzebny instruktor.
Ale podczas kursu, kursant jeździ z pasażerem-obserwatorem, który na ogół jest zajęty czym innym( tel., gazeta) a nie nauką.
No i jazda w godzinach szczytu po mieście to raczej stanie w korkach, niźli jazda :)

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

mam 25 punktów (przegapiłem jak za jazdę z telefonem zaczęli dawać 5 zamiast 2 punktów) 15 lat bezwypadkowej jazdy, tysiące przejechanych km…idę na egzamin

teoria pytania: jaka jest dozwolona szybkość tzw. kolejki turystycznej, czy na prawo kat B1 można…. itp.

nic wykułem i zdałem to g…. idę na praktykę

podejście 1: stary dziad mówi że wymusiłem
podejście 2: stary dziad mówi że wymusiłem
podejście 3: jutro pewnie znów mi się trafi taki co wymusza kasę

wcale się nie dziwię że se prawko kupili; nie kupię tylko dlatego że się boję; czas to pieniądz a mam robotę, rodzinę i żal mi tego cennego czasu straconego tylko po to by złodzieje mogli zarobić po 130zł

dona
Użytkownik
dona

Niżej artykuł obrazujący wcześniejszy akt tej opery mydlanej artykuł z Dziennika Wschodniego z 6 listopada 2013:

CBA rozjechało WORD Lublin

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131106/NEWS01/131109713