Masowe demonstracje antyizraelskie w Niemczech

Opublikowano: 14.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2075

W czwartek i środę wieczorem w Niemczech odbyły się masowe antyizraelskie demonstracje, policja została zmuszona do użycia specjalnych środków przeciwko najbardziej radykalnym demonstrantom, są zatrzymani – informują lokalne media.

Sytuacja na granicy między Izraelem a Strefą Gazy gwałtownie pogorszyła się wieczorem 10 maja – od tego czasu ataki rakietowe na izraelskie osady odbywają się niemal nieprzerwanie. Według najnowszych doniesień zginęło sześciu cywilów i jeden izraelski żołnierz. Izrael odpowiedział nalotami na Strefę Gazy, uderzając w cele palestyńskich ugrupowań Hamas i Islamski Dżihad oraz zabijając kilku bojowników. Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia w izraelskich atakach w Gazie zginęło 87 osób.

W jednej z akcji protestu w Bremie wzięło udział około 1,5 tysiąca osób, mimo że początkowo zadeklarowano udział w niej 300 osób – podała gazeta „Die Welt”. Uczestnicy demonstracji pod flagami Palestyny ​​i Turcji zażądali od Izraela natychmiastowego zaprzestania ataków na Strefę Gazy.

W Hanowerze na ulice wyszło ok. 550 osób, policja wstrzymała akcję protestu z powodu masowego naruszenia wymogów sanitarnych. Były próby spalenia flag Izraela, zatrzymano dwie osoby, grożą im grzywny za profanację obcych symboli państwowych. Według tabloidu „Bild” w mieście Gelsenkirchen około 200 demonstrantów z flagami Palestyny, Turcji i Algierii zebrało się przed synagogą w środowy wieczór, skandując szowinistyczne hasła. Policji udało się zablokować protestującym drogę do budynku synagogi, używając gumowych pałek.

Policja w Münster poinformowała wcześniej agencję Sputnik o wzmocnieniu ochrony tutejszej synagogi po zamieszkach, które miały miejsce w środę wieczorem. Dyżur działa przez całą dobę. Wcześniej grupa radykałów spaliła flagę Izraela na ulicy, na której również znajduje się synagoga, 13 osób zostało zatrzymanych. Policja podała, że ​​jeśli ich wina zostanie udowodniona, grozi im kara za naruszenie prawa o gromadzeniu się i niszczeniu symboli państwowych obcych państw.

Wcześniej w Bonn bezpieczeństwo żydowskich miejsc kultu religijnego zostało wzmocnione po tym, jak kilku młodych ludzi rozpaliło we wtorek ogień przy wejściu do synagogi, a przed instytucją religijną znaleziono biało-niebieską flagę, która mogła być podpalona. Zatrzymano trzy osoby, poszukiwany jest jeszcze jeden podejrzany.

W Berlinie 16 policjantów zostało rannych podczas wiecu protestacyjnego aktywistów propalestyńskich, funkcjonariusze organów ścigania pilnowali bezpieczeństwa lokalnych synagog – poinformowała stołeczna policja agencję Sputnik.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.