Marsz Powstania Warszawskiego przejdzie ulicami Warszawy

Opublikowano: 01.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 863

Marsz Powstania Warszawskiego jak co roku przejdzie ulicami 1 sierpnia. Wydarzenie zostało zarejestrowane jako zgromadzenie zwykłe. Wcześniej trwała batalia o rejestrację zgromadzenia cyklicznego. Skargę do Sądu Najwyższego w tej sprawie złożył minister sprawiedliwości. Jaka będzie trasa tegorocznego Marszu Powstania Warszawskiego?

Skąd wyruszy trasa XI Marszu Powstania Warszawskiego? Wydarzenie rozpocznie się w “Godzinę W” – 17:00 – na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie. Zachęcamy do przynoszenia na wydarzenie biało-czerwonych flag.

„Zapraszam Państwa na Marsz Powstania Warszawskiego – Marsz Pamięci. Spotykamy się o godzinie 17 w centrum Warszawy, na rondzie im. Romana Dmowskiego, w “Godzinę W” po to, aby oddać cześć i pamięć wszystkim tym, którzy zginęli w tej straszliwej walce – prawie 200 tys. Polaków zamordowanych przez Niemców, żołnierzy, powstańców i osób cywilnych. Warszawa została zrównana z ziemią” – powiedział Robert Bąkiewicz w opublikowanym nagraniu.

Patriotyczna manifestacja z ronda im. Romana Dmowskiego przejdzie alejami Jerozolimskimi, następnie przez rondo im. Charlesa de Gaulle’a, a potem ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Miodową. Marsz Powstania Warszawskiego zakończy się na placu Krasińskich. Tam odbędzie się specjalny patriotyczny koncert.

„Wydarzenie przejdzie z ronda Dmowskiego na plac Krasińskich, gdzie zakończymy śpiewaniem patriotycznych pieśni, powstańczych piosenek, które będą śpiewali nam chłopaki i dziewczyny razem z Norbertem “Smołą” Smolińskim. Zapraszam Państwa bardzo serdecznie. A jeśli pan Trzaskowski będzie nam przeszkadzał, spotkamy się w prokuraturze. Już szykujemy taki wniosek na wszelki wypadek. Będziemy walczyli o polską pamięć. Zapraszam, 1 sierpnia, godzina 17, rondo im. Romana Dmowskiego” – przekazał Robert Bąkiewicz.

Organizatorzy: Roty Marszu Niepodległości, Marsz Niepodległości, Straż Narodowa. Transmisję przeprowadzą Media Narodowe.

Autorstwo: Paweł Kubala
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wloczykij 01.08.2022 12:47

    Dziękuję

  2. Adalb 01.08.2022 13:29

    ” Warszawa została zrównana z ziemią” – powiedział Robert Bąkiewicz w opublikowanym nagraniu. ” – zapomniał dodać na czyj rozkaz to sie wydarzyło .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.