Mapa gwałtów – Polska znów w ogonie

Opublikowano: 11.12.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3135

Według Agencji Praw Podstawowych UE, Polki doświadczają najmniej przemocy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co trzecia kobieta w UE wyznaje, że doświadczyła jakiejkolwiek formy przemocy fizycznej lub seksualnej. W Polsce — 19%.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku gwałtów. Polska wyróżnia się ich niskim poziomem.

Działaczki feministyczne, które demonizują przemocowość Polaków względem kobiet, twierdzą, że dane są fałszywe, bo Polki nie zgłaszają takich zdarzeń wymiarowi sprawiedliwości, gdyż sądy nie chcą karać sprawców gwałtów. Jest to oczywisty nonsens.

Po pierwsze, w Polsce sądzą przede wszystkim kobiety. W pierwszej instancji 65% sędziów to kobiety, zaś w drugiej — 55%. Niemal wszystkie statystyki pokazują, że Polska jest jednym z najbardziej sfeminizowanych krajów UE. Także i w materii sądownictwa: polskie sądy są bardziej sfeminizowane niż zachodnioeuropejskie.

Po drugie, w całej Europie zgłasza się policji jedynie część gwałtów. Dlatego, by znać prawdziwy obraz zjawiska, prowadzi się tzw. badania wiktymizacyjne, które pokazują także te niezgłaszane gwałty. Badania wiktymizacyjne potwierdzają, że zjawisko gwałtów jest w Polsce niższe niż w innych krajach europejskich.

Autorstwo: Mariusz Agnosiewicz
Na podstawie: Racjonalista.pl, Demagog.org.pl, Bra.se
Źródło: Racjonalista.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 11.12.2021 15:44

    A to się akurat baaaardzo szybko i nagle zmieni niedługo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.