Leki OTC z Chin, jako alternatywa dla drogich sztucznych leków syntetycznych

Opublikowano: 20.06.2010 | Kategorie: Zdrowie

Liczba wyświetleń: 765

XXI wiek to czas globalnego rozwoju syntetycznych preparatów farmaceutycznych. Któż z nas nie miał do czynienia z lekami bez recepty, jest ich mnóstwo, stoją za nimi kolorowe reklamy nachalnie atakujące nasz mózg z telewizora. Zauważcie analogię tych reklam, niemalże każda z nich uśmiecha się do nas twarzą lekarza specjalisty zachęcającego do zakupu. A jak wygląda rzeczywistość? Ta jest nieco odmienna i kieruje się zasadą „im szerszy uśmiech” tym więcej skutków ubocznych za nim stoi.

Co drugi polski lekarz ma podpisany kontrakt z wielkimi spółkami farmaceutycznymi. Stąd rozumowanie lekarzy – im więcej leków „upchną” pacjentom, tym większy procent z ich sprzedaży dostaną. Jak sami, zatem widzicie, taki lek musi kosztować.

Drogie ale bez recepty, wywołujące skutki uboczne ale ukryte pod maską panaceum – czy takich środków leczniczych pragnęliśmy u szczytu rozwoju cywilizacji? …NIE!

Choć raz możemy się zgodzić ze słowami naszych polityków, „to już było”! Pragniemy zapoznać Państwa z alternatywą dla drogich sztucznych leków syntetycznych – preparatami chińskiej medycyny naturalnej, która opiera się na całkowicie innych założeniach aniżeli medycyna zachodnia.

Wiele osób przyjeżdżających do Chin zagląda do tamtejszych aptek poszukując leków na swoje dolegliwości, nawet te głęboko zakorzenione. Mają one wiele postaci:

– pigułki – produkowane w formie tabletki zawierającej w środku sproszkowane zioła lub płynne wyciągi ziołowe zawierające substancje ściągające. Tradycyjne pigułki były robione z połączenia substancji leczniczych ze środkami wiążącymi: wodą, miodem, pastą ryżową albo woskiem.

– proszki – otrzymywane zazwyczaj z wysuszonych, pokruszonych roślin, ale spotykane są również proszki ze świeżych części roślin, minerałów leczniczych jak i surowców pochodzenia zwierzęcego.

– wyciągi – mieszanki ziół z octem, z czystym alkoholem zbożowym (60%) bądź olejkiem do masowania, na bóle stawów, mięśni, wiązadeł oraz reumatyzm.

– granulaty – powstają ze zmieszania skruszonych ziół z pastą ryżową bądź mączną.

– kapsułki – to dawka ziół, proszków lub płynów sporządzonych z substancji leczniczych w otoczce żelatynowej.

– globułki i czopki – to mieszanki ziół w proszku wiązane za pomocą tłuszczy roślinnych lub zwierzęcych.

– syropy – to bogactwo stężonych odwarów ziołowych zmieszanych z miodem, syropem cuk­rowym lub alkoholem.

– plastry – to pasta lecznicza nakładana na kawałki tkaniny lub skóry zwierzęcej, przed użyciem plaster musi być ogrzany.

– maści – wytwarzane poprzez smażenie ziół w oleju lub wazelinie oraz zmieszanie z tłu­szczem wieprzowym albo woskiem pszczelim.

Farmacja chińska grupuje leki według ich energii. W ich składzie mogą znaleźć się zarówno produkty roślinne jak i minerały oraz surowce pochodzenia zwierzęce­go. Preparaty lecznicze w Chinach są z reguły gorzkie, aby według tradycji medycyny chińskiej miały moc leczenia. Jednak również problem smaku można obejść, gdyż dziś produkuje się te same lekarstwa w dwóch smakach – gorzkim oraz przyjemnym.

Chińskie leki charakteryzują się łatwą przyswajalnością, ponieważ są tworzone na bazie naturalnych składników (roślin, grzybów, korzeni, minerałów) pozyskiwanych wyłącznie z ekologicznych terenów. W przeciwieństwie do swoich zachodnich sąsiadów nie kryją się za ich stosowaniem żadne skutki uboczne, nie zawierają, bowiem hormonów ani stymulatorów magazynujących się w organizmie.

Głównym przesłaniem filozofii medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu jest hasło: „leczyć człowieka a nie chorobę”. W myśl tych słów powstają tam również preparaty lecznicze o szerokim spektrum działania: oczyszczającym, uzupełniającym i odbudowującym. Usuwane są nie tylko zewnętrzne objawy choroby, lecz cały organizm dostaje sygnał do samo-regeneracji.

Autor: lek. Enkhjargal Dovchin
Źródło: www.enji.pl
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

DEFINICJA Z WIKIPEDII

OTC (ang. Over-the-counter) – leki wydawane w aptekach bez recepty lekarskiej. Idea OTC umożliwia pacjentom samoleczenie w powszechnych dolegliwościach, jak również w okresie przed zasięgnięciem porady lekarskiej. Aby lek mógł zostać dopuszczony do obrotu jako lek OTC, musi być bezpieczny w stosowaniu w ściśle limitowanym okresie (zwykle do 3 lub 5 dni) w konkretnych, łatwych do samozdiagnozowania przez pacjenta wskazaniach.

Leki OTC najczęściej są stosowane w przeziębieniach, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych i leczeniu bólu. Inna, czasem spotykana nazwa preparatów z grupy OTC to CHC.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.