Krytyka Justina Trudeau w Parlamencie Europejskim

Opublikowano: 25.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1633

Dwóch eurodeputowanych gwałtownie skrytykowało premiera Justina Trudeau, oskarżając kanadyjskiego przywódcę o łamanie praw protestujących w „Konwoju Wolności”.

Podczas swojego przemówienia w Parlamencie Europejskim w Brukseli w środę Trudeau wezwał do pomocy Ukrainie i poruszył sprawę protestu Konwoju Wolności. W swoim przemówieniu Trudeau oskarżył „cynicznych populistów” o oferowanie „łatwych rozwiązań, które grają na ludzkich obawach, i to nawet w Kanadzie, gdzie 90 procent ludzi jest zaszczepionych”.

Jak już pisaliśmy, w reakcji na mowę Trudeau, eurodeputowany Mislav Kolakusic z Chorwacji, powiedział: „W obronie naszych praw i praw naszych dzieci, które zdobyliśmy przez wieki, wielu z nas, w tym ja, gotowych jest do zaryzykowanie naszej wolności i własnego życia.” Dodał, że Kanada stała się „symbolem łamania praw obywatelskich”, będąc pod „quasi-liberalnym butem” Trudeau. Opublikowane na „Twitterze” wystąpienie zostało obejrzane ponad milion razy.

Krytykę Trudeau kontynuowała niemiecka eurodeputowana Christine Anderson. „Premier, który otwarcie podziwia chińską dyktaturę, która depcze podstawowe prawa, prześladując i kryminalizując własnych obywateli jako terrorystów tylko dlatego, że odważyli się przeciwstawić jego wypaczonej koncepcji demokracji, nie powinien w ogóle przemawiać w tej sali” – powiedziała. Zakończyła swoje przemówienie, mówiąc Trudeau, że jest „hańbą dla jakiejkolwiek demokracji” i „Proszę, oszczędź nam swojej obecności”. Anderson jest członkiem Alternatywy dla Niemiec.

Nagranie z obu przemówień od czwartkowego popołudnia uzyskało ponad 2 miliony wyświetleń na „Twitterze”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

36

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Punkt Zero 25.03.2022 11:53

    Ale się Justynce oberwało, aż się łezka w oku kręci :))))))))))))

    Nawet wśród polityków są małe promyczki światła, one w końcu rozświetlą te ciemne instytucje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.