Kreml stanowczo dementuje pogłoski o zawale Putina

Opublikowano: 25.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1388

Kreml był zmuszony zaprzeczyć, że Władimir Putin doznał w tym tygodniu zatrzymania akcji serca i ze względu na zły stan zdrowia korzysta z dublerów. Wiadomość powielana z jednego z kanałów „Telegramu” rozeszła się lotem błyskawicy.

„Mogę powiedzieć, że w pracy nie ma dublerów” – powiedział Dmitrij Pieskow rzecznik Kremla. „Ten [rodzaj historii] należy do kategorii fałszywych wiadomości, omawianych z godną pozazdroszczenia wytrwałością przez wielką ilość mediów. To nie wywołuje niczego poza uśmiechem [na Kremlu]”.

To już drugi raz w tym roku gdy Pieskow został zmuszony do zaprzeczenia napływowi doniesień na temat stosowania sobowtórów, często postrzeganych jako powiązane z rzekomo poważnymi problemami zdrowotnymi Putina. Putin zawsze starał się ukazać wizerunek aktywnego człowieka kochającego sporty walki. „General SVR” na „Telegramie”, który regularnie oskarża Władimira Putina o śmiertelną chorobę nowotworową, podał, że w niedzielny wieczór doznał „zatrzymania akcji serca” a wszystkie niedawne publiczne wystąpienia, w tym wizyty zagraniczne, były obsługiwane przez dublera.

Kanałem rzekomo zarządza były rosyjski generał broni, znany pod pseudonimem Wiktor Michajłowicz. Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał broni Kyryło Budanow stwierdził, że prawdziwego Putina nie widziano od czerwca 2022 roku. „Ten, którego wszyscy znali, ostatni raz widziano około 26 czerwca 2022 r.” – powiedział w zeszłym miesiącu. W niedawnym raporcie japońskiej telewizji wykorzystano sztuczną inteligencję do analizy twarzy, chodu i głosu Putina podczas wielu jego występów i stwierdzono, że rzeczywiście używa on jednego, a może dwóch dublerów.

Putin odbył podróże do Kirgistanu i Chin i niezwykle aktywnie podróżował po Rosji. W zeszłym tygodniu odwiedził Perm i przeprowadził rozmowy ze swoim dowódcą wojennym, generałem Walerym Gierasimowem w Rostowie nad Donem.

Kanał twierdzi, że wszystkie te nagrania są dziełem sobowtórów, którzy przeszli operację plastyczną i lata szkolenia przez rosyjskie tajne służby, by odgrywać rolę zastępców Putina.

Putin przyznał, że jego współpracownicy pytali go wcześniej, czy chce skorzystać z dublerów, co było rutyną w przypadku byłych przywódców Kremla, Stalina i Breżniewa. Putin powiedział, że odrzucił ten plan.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Пресс-служба Президента РФ (CC BY 4.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 25.10.2023 21:00

    No tak… a polska dublerka pani Angeli Merkel to taki zaszczyt dla Polaków… i to naturalne, że pani Merkel miała dublerkę…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.