Kości wielbłąda sprzed miliona lat znaleziono w Syrii

Opublikowano: 14.09.2008 | Kategorie: Nauka i technika

Liczba wyświetleń: 519

Naukowcy znaleźli na syryjskiej pustyni kości wielbłąda, które mogą należeć do wcześniej nieznanego gatunku maleńkich zwierząt i ich wiek może sięgać miliona lat.

Kości znaleziono w ostatnim miesiącu w pobliżu wsi Khowm w regionie Palmyra, około 150 mil na północny wschód od Damaszku, powiedział Heba al-Sakhel, szef syryjskiego Muzeum Narodowego który był jednym z kierowników zespołu syryjskich i szwajcarskich naukowców.

W ubiegłym roku, zespół odkrył kości w Syrii wielbłąda olbrzyma, których wiek sięga 100000 lat. Zwierzę stojąc było około dwukrotnie większe od dzisiejszych wielbłądów i dorównywało wzrostem afrykańskim słoniom. Razem z nowo znalezionymi kośćmi stanowią ważne wskazówki na temat ewolucji zwierząt.

“Jest to bardzo ważne odkrycie”, powiedział Jean-Marie Le Tensorer, który przewodzi szwajcarskiej części zespołu. Powiedział, że to są najstarsze kości wielbłąda jakie znaleziono na Bliskim Wschodzie i prawdopodobnie na świecie.

“Wielbłąd jest bardzo mały w porównaniu ze współczesnym wielbłądem” – powiedział. “Ale musimy znaleźć więcej różnych kości, zanim będziemy mogli być pewni, że jest to nowy gatunek”

Opracowanie dla Wolnych Mediów: Sokrates
Na podstawie: newsvine.com


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.