Koniec strajku pod ziemią

Opublikowano: 05.12.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 522

Po blisko 8 godzinach rozmów podpisano przedwczoraj porozumienie pomiędzy protestującymi pracownikami Jastrzębskich Zakładów Remontowych, a władzami spółki. Spełniono żądanie protestujących. Wszyscy pracownicy JZR po przejściu do spółki JSW Górnictwo i Szkolenie dostaną gwarancję pracy na podstawie umowy na czas nieokreślony – a nie na umowie na czas określony 3 miesięcy, jak pierwotnie zamierzano ich zatrudnić. Protestujący pod ziemią trzech kopalń pracownicy JZR jeszcze tego samego dnia mieli zakończyć swój strajk.

W negocjacjach, ze strony WZZ “Sierpień 80” wziął udział Krzysztof Łabądź, przewodniczący związku w kopalni “Budryk” i lider głośnego strajku w tej kopalni z przełomu 2007 i 2008 roku. Jak mówi, porozumienie spełnia oczekiwania strajkujących.

– Odwołano zapowiedź zwolnień grupowych. Obecni pracownicy JZR po przejściu do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo dostaną umowy na czas nieokreślony. Ich płace będą także wyrównane do obecnie obowiązujących w SiG, czyli wzrosną – informuje Łabądź. Wywalczyliśmy wszystko co chcieliśmy. Nie ma ryzyka utraty pracy lub zmiany jej warunków na gorsze na umowach chwilowych i śmieciowych – dodaje.

Jak poinformował wczoraj związkowiec, strajki podziemne prowadzone kopalniach “Budryk”, “Zofiówka” i “Borynia” też miały zostać zakończone.

– To kolejny po tym z kopalni “Kazimierz-Juliusz” sukces górniczych protestów. Udowadnia to, że warto się bić o swoje . Tam gdzie są silne związki zawodowe, jak właśnie w górnictwie, tam prawa i interesy są skutecznie bronione i reprezentowane – komentuje rzecznik “Sierpnia 80” Patryk Kosela.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe należą do notowanej na giełdzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Autor: pk
Źródło: Lewica.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.