Koniec stanu wyjątkowego na pograniczu litewsko-białoruskim

Opublikowano: 15.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 871

Na Litwie przy granicy z Białorusią od północy czasu lokalnego przestał obowiązywać stan wyjątkowy, wprowadzony w listopadzie w związku z napływem nielegalnych migrantów.

Stan wyjątkowy nie został przedłużony, gdyż litewskie służby graniczne rejestrują coraz mniejszą liczbę prób forsowania granicy. Wilno szacuje, że na Białorusi w dalszym ciągu może przebywać kilka tysięcy osób, które będą próbowały przedostać się przez Litwę do Unii Europejskiej.

Litewski rząd zastrzega, że jeżeli sytuacja na granicy z Białorusią ulegnie pogorszeniu, to w trybie pilnym stan wyjątkowy zostanie przywrócony. Kontrole na pograniczu pozostaną wzmożone.

Szef Państwowej Służby Ochrony Granic Rustamas Liubajevas powiedział, że powrót do normalnego trybu pracy straży granicznej nie jest na razie planowany. Podkreślił, że Litwa stworzyła skuteczny mechanizm, który pozwala dynamicznie i elastycznie reagować na zmianę sytuacji na granicy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.