Kolejne walki w libijskiej stolicy

Opublikowano: 24.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 869

Kuwejcki kanał telewizyjny Alrai informuje o ciężkich walkach w Trypolisie, w mieście słychać było regularne wybuchy i serie ciężkiej broni maszynowej. Dziennikarze telewizyjni powołują się na zeznania naocznych świadków.

Starcia miedzy libijską armią a grupami najemników w szeregach rebelianckiej Narodowej Rady Tymczasowej uległy nasileniu, jak podaje kanał telewizyjny “nieprzypadkowo w momencie, kiedy kończy się termin mandatu NATO do prowadzenia działań ‘celem ochrony ludności cywilnej’ w Libii”.

W miniony weekend libijska armia zadała dotkliwe straty oddziałowi specjalnemu NATO i siłom rebeliantów, które szturmowały miasto Bani-Walid. Podczas walk do niewoli wzięto koło 20 żołnierzy z oddziału specjalnego NATO. Strona natowska nie potwierdziła jednak tych doniesień.

Według doniesień niektórych mediów, w ciągu ostatnich dni armia libijska odzyskała kontrolę w kilku miastach. Miasta Syrta i Sabha stawiają jednak wciąż zaciekły opór.

Opracowanie: ECAG
Na podstawie: trueinform.ru
Źródło: Geopolityka.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wojand7 26.09.2011 15:47

    A ponoć w Libii nie było i nie ma żadnych naziemnych NATO-wskich sił specjalnych ? NATO nie otrzymało mandatu do naziemnego ataku na to suwerenne państwo. Czyżby “samowolka” NATO-wskich generałów i ich popleczników z Sarkozy’m i Cameronem na czele ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.