Kolejne fiasko rozmów z KE ws. KPO

Opublikowano: 03.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1693

O fiasku kolejnej rundy rozmów z Komisją Europejską poinformował minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk, minister ds. europejskich, który w Brukseli rozmawiał z Didierem Reyndersem, komisarzem do spraw sprawiedliwości.

Jak relacjonował minister, spotkanie dotyczyło omówienia kolejnych kwestii zmierzających do tego, by nasze stanowiska się do siebie zbliżały.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk nie chciał mówić o szczegółach zaproponowanych rozwiązań. Za krok w dobrym kierunku uznał akceptację przez Komisję Europejską ustaleń operacyjnych Krajowego Planu Odbudowy. „To pokazuje, że rozmowy mają sens. Pewien kolejny krok został ze strony Komisji Europejskiej wykonany, natomiast daleki byłbym od tego, żeby mówić, że dokonaliśmy progresu, który dzisiaj sprawia, iż stanowiska są bardzo blisko i mogę Państwu zadeklarować konkretne terminy przyjęcia uzgodnień. To zależy od obydwu stron, w związku z tym, czując odpowiedzialność za własne słowa, dzisiaj terminów deklarować nie będę” – przekazał minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.

Dyplomata zauważył, że Polska nie jest jedynym krajem, który negocjuje z Komisją Europejską wypłatę pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Jak powiedział, wśród państw, które wciąż nie mają zaakceptowanych ustaleń operacyjnych, są Belgia, Holandia, Niemcy czy Finlandia.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.