Kolejna służba specjalna – też bez nadzoru

Opublikowano: 02.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1235

Mimo sprzeciwu Senatu i samych funkcjonariuszy Służby Więziennej Prezydent RP podpisał ustawę, która powołuje do życia nową służbę.

Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej będzie miał uprawnienia do inwigilacji, m.in. do założenia podsłuchu dowolnemu obywatelowi Polski bez pytania sądu o zgodę.

Zamiast powoływać kolejne formacje rząd powinien zająć się stworzeniem mechanizmu kontroli nad inwigilacją ze strony istniejących służb.

Źródło: Panoptykon.org

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

3 komentarze

  1. Baltazar Bombka 02.09.2022 10:12

    I tak oto tworzy się Orwellowski reżim. Krok po kroku. Zajrzymy ci na konto, założymy podsłuch, zdelegalizujemy gotówkę… A ty nas szaraczku możesz w d…e pocałować, ustawa nam pozwala. Opozycja pokrzyczy, ale nie zrobi nic. Dlatego właśnie trzeba przestać głosować na partie telewizyjne. Jeszcze jedna kadencja pisu i pozamiatane.

  2. ojciecdetector 02.09.2022 11:10

    Baltazar,czy dobrze zrozumiałem że głosujesz

  3. Jefferson 02.09.2022 11:38

    Nikt poważny nie głosuje. A że tylu jest niepoważnych… Polak dobrze czuje się pod butem. Może sobie pokrzyczeć przy obiedzie jak mu źle i ciężko. A przy urnie znów zrobi to samo…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.