Kolejna rocznica oderwania Kosowa od Serbii

Opublikowano: 27.02.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 322

Kilka dni temu w kilku miastach Polski odbyły się pikiety przypominające Polakom o jednej z najbardziej wstydliwych kart w historii Europy w XXI wieku. Tą wstydliwą kartą, w której swój udział ma również Polska, jest wyrwanie małemu państwu słowiańskiemu sporej części jego terytorium, żeby zaspokoić interesy strategiczne USA w Europie. Przypomnijmy przy okazji, iż przez wieki naród ten dzielnie zmagał się, podobnie jak Polacy, Węgrzy czy Bułgarzy – z nawałnicą tureckich barbarzyńców.

To na skutek tureckich prześladowań Serbowie przez wieki stopniowo opuszczali Kosowo, które historycznie jest ich ziemią. W Kosowie z czasem przybywało muzułmańskich Albańczyków, którzy i dziś notują znacznie wyższy przyrost urodzeń niż inne nieislamskie etnosy na tym terenie. Z możliwości dokonania rozbioru Serbii, której religijnie, kulturowo i mentalnie było bliżej zawsze do Słowian a zwłaszcza Rosji, która okazywała się być dla Serbów często jedynym sojusznikiem, postanowiły skorzystać Stany Zjednoczone, prowadzące konsekwentnie od roku 1989 politykę po pierwsze okrążenia szczelnym kordonem militarnym Rosji i Chin oraz odcięcia kontynentu europejskiego od surowców. Przypomnijmy, iż tzw. Republika Kosowa ogłosiła swoją niepodległość 17 lutego 2008 roku. Jeszcze w tym samym roku premierem tego “bandyckiego państwa”, kontrolowanego przez mafię i amerykańskie służby specjalne został Hasim Thaci, który w 2016 roku został wybrany prezydentem Kosowa. Kim jest ten polityk?

To człowiek poszukiwany przez Interpol i niemieckie służby specjalne za przemyt narkotyków, wymuszenia, handel ropą, bronią i czerpanie korzyści z prostytucji. Amerykański publicysta Wiliam Engdahl w swojej książce “Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata” stwierdza, iż w karierze H. Thaciemu pomagała amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright, której H. Thaci był kochankiem. Kosowski polityk jeszcze w roku 1997 został skazany przez serbski sąd na 10 lat więzienia za tworzenie zbrojnych grup o charakterze terrorystycznym. Ten terrorysta zorganizował również syndykat przestępczy znany jako „Grupa Drenicka”, która utrzymywała kontakty z mafią czeczeńską i albańską, zajmując się między innymi handlem kobietami. Dla wzmocnienia więzi i swojej pozycji w mafijnym światku Thaci wydał swoją siostrę za mąż za lidera mafii albańskiej. Dziś ten człowiek uznawany jest za przywódcę tego sztucznego państwa przez większość państw świata, w tym co wstyd przyznać również – przez Polskę, której prezydenci, premierzy i ministrowie podają temu człowiekowi rękę i robią sobie wspólne zdjęcia na międzynarodowych imprezach.

Z Kosowa Amerykanie zrobili sobie potężną bazę wojskową umożliwiającą dalsze “zaciskanie pętli” na szyi Rosji. Dzisiejsze życie Serbów w Kosowie jest gehenną: rozboje, pobicia, gwałty podpalenia są na porządku dziennym. Albańczycy czują się bezkarni, podpalane są i dewastowane prawosławne cerkwie. Kosowscy Albańczycy robią wszystko aby w ten sposób zmusić do wyjazdu z Kosowa resztę Serbów, jaka tam jeszcze pozostała. Wszystko to dzieje się na oczach światowej opinii publicznej, która przymyka oko na prześladowanie chrześcijan tylko dlatego, że mała i dumna Serbia nie chce uznać zwierzchnictwa USA nad sobą, tak jak to zrobiły pozostałe państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

Perfidia USA i UE polega również na tym, że zgadzają się one na samoistne oderwanie części jakiegoś państwa. Skutki takiej polityki w dłuższej perspektywie mogą być zgubne dla jedności terytorialnej wielu państw w Europie i świecie. Dlatego mądra Rumunia w obawie o oderwanie w przyszłości części swojego terytorium na rzecz Węgier, nie uznaje Republiki Kosowa, natomiast Polska, uznając niepodległe Kosowo, będzie się musiała pogodzić się za kilka dekad z oderwaniem się np. Śląska.

Narody dzielą się na mądre i głupie. Rumuni, z których niektórzy Polacy lubią sobie dworować, wykazują się większym racjonalizmem i zdolnością analitycznego myślenia niż mieszkańcy kraju nad Wisłą. Dobrze, że są jeszcze w Polsce siły i środowiska, które przypominają rodakom o tej nieprawości i krzywdzie, jaka spotkała naszych braci chrześcijan i Słowian.

Autorstwo: Arkadiusz Miksa
Źródło: Geopolityka.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o