Kandydat na prezydenta spędził noc w areszcie

Opublikowano: 25.05.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 946

Podczas sobotniego protestu zatrzymano siedem osób, wśród nich inicjatora akcji Pawła Tanajno, który kandyduje w tegorocznych wyborach prezydenckich. W związku z protestem policja skierowała też 80 wniosków do sądu o ukaranie i 180 wniosków do sanepidu.

Wszyscy zatrzymani opuścili już areszt, z wyjątkiem Pawła Tanajno, który dalej przebywa w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, Tanajno zatrzymano za szarpanie i popychanie funkcjonariuszy policji i wobec niego toczą się czynności w przyspieszonym trybie.

„Mamy 48 godzin od zatrzymania na wykonanie z nim czynności i przekazanie materiałów do sądu. Zgodnie z przepisami o zatrzymaniu została poinformowana prokuratura, poinformowano także adwokata na żądanie” – poinformował rzecznik policji, dodając, że Tanajno złożył zażalenie na zatrzymanie.

Demonstracja zainicjowana przez Pawła Tanajno odbyła się w sobotę po południu na placu Defilad w Warszawie. Uczestnicy ułożyli na schodach przed Pałacem Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów, który miał symbolizować ciężar nałożony na przedsiębiorstwa przez rząd. Demonstranci udali się następnie w kierunku Pałacu Prezydenckiego i Sejmu. Jak wiadomo, przemieszczanie się w grupach jest jeszcze zabronione w związku z epidemią koronawirusa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o