Kandydat na prezydenta spędził noc w areszcie

Opublikowano: 25.05.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 557

Podczas sobotniego protestu zatrzymano siedem osób, wśród nich inicjatora akcji Pawła Tanajno, który kandyduje w tegorocznych wyborach prezydenckich. W związku z protestem policja skierowała też 80 wniosków do sądu o ukaranie i 180 wniosków do sanepidu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ik0RtDjLy5k

Wszyscy zatrzymani opuścili już areszt, z wyjątkiem Pawła Tanajno, który dalej przebywa w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, Tanajno zatrzymano za szarpanie i popychanie funkcjonariuszy policji i wobec niego toczą się czynności w przyspieszonym trybie.

„Mamy 48 godzin od zatrzymania na wykonanie z nim czynności i przekazanie materiałów do sądu. Zgodnie z przepisami o zatrzymaniu została poinformowana prokuratura, poinformowano także adwokata na żądanie” – poinformował rzecznik policji, dodając, że Tanajno złożył zażalenie na zatrzymanie.

Demonstracja zainicjowana przez Pawła Tanajno odbyła się w sobotę po południu na placu Defilad w Warszawie. Uczestnicy ułożyli na schodach przed Pałacem Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów, który miał symbolizować ciężar nałożony na przedsiębiorstwa przez rząd. Demonstranci udali się następnie w kierunku Pałacu Prezydenckiego i Sejmu. Jak wiadomo, przemieszczanie się w grupach jest jeszcze zabronione w związku z epidemią koronawirusa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.